پرس وکیوم دو سینی تراشه صنعت آغاج

پرس وکیوم دو سینی تراشه صنعت آغاج


خرید وکیوم ممبران در سال های اخیر بسته به رشد و بروز رسانی دستگاه های صنعت چوب و نیاز صنعت به نوآوری زیاد شده است . جدای این مسایل اکثر کسبه فعال در این صنعت برای اینکه در رقابت با رقیبان جا نمانند نیاز به خرید این دستگاه ها دارند .

لازم است تا قبل از تهیه ی دستگاه های وکیوم به چند نکته که در ادامه می اوریم دقت کنید .

چند نکته قبل از خرید پرس وکیوم ممبران

اهمیت خرید دستگاه پرس وکیوم ممبران

چند وقتی است که خرید دستگاه پرس ممبران به عنوان یکی از راه‌حل‌های کارگاه‌های تولیدچوب و صنایع چوبی برای رونق کسب و کار مطرح شده است که صاحبان کارگاه ها و کارخانجات تولید مبل و ام دی اف و کابینت سازی و … به کمک آن می توانند تغییرات دلخواه خود را در چوب ایجاد کرده و از این طریق تنوع بیشتری به محصولات خود دهند.

دستگاه های پرس وکیوم ممبران برای تولید چوب های طرح دار و خمیده از دستگاه های ایدال به حساب می آید و امروزه شاهد استفاده از آنها در بخش های مختلف تولید کابینت و سرویس مبلمان منزل هستیم.با تمامی این تفاسیر ابهاماتی وجود دارد و خریداران آنگونه که می بایست در خصوص خرید این نوع از ماشین آلات صنعت نجاری دقت عمل ندارند .

سوالاتی که قبل خرید دستگاه وکبوم از خود میبایست بپرسیذ

ابهاماتی مانند اینکه، دستگاه در چه اندازه ای باشد؛ چه قابلیت هایی داشته باشد،برای چه حوزه ای انتخاب شده باشد؛ توانایی کنترل آن به چه شکلی باشد؛ وحتی اپراتور یا تکنسین کارگاه نیز توانایی کار با آن را داشته باشد؛ مواردمهمی هستند که هنگام خرید دستگاه می بایست توجه ویژه ای به آنها معطوف گردد .

از طرفی ،به واسطه ی مشکلات اقتصادی اخیر و پایین آمدن ارزش پول ملی و کم شدن قدرت خرید مردم ، بسیاری از کسبه ی فعال در این صنعت به دنبال خرید دستگاه های پرس وکیوم ممبران استوک و کارکرده می باشند که به نوبه ی خود چالشی جدید در مبحث خرید این نوع ماشین آلات می باشد .

در این مقاله قصد ما بر این است که به بررسی چند نکته قبل از خرید دستگاه پرس وکیوم بپردازیم.

نکاتی قابل تامل قبل از خرید پرس وکیوم

عدم توجه به تناسب بین اندازه ی دستگاه پرس وکیوم و  فضای اشغال کننده آن در کارگاه

از مهمترین و شاید اصلی‌ترین فاکتورهایی که هنگام خرید دستگاه پرس ممبران باید مدنظر قرار گیرد، توجه به ظرفیت کارگاه و تناسب بین اندازه دستگاه با آن است. طبیعتاً یک کارگاه برای اینکه بتواند در حوزه های مختلف تولید چوب و ام دی اف مورد نظر ممبران فعالیت داشته باشد، میبایست اندازه ای نسبتاً وسیع و با پرسنل آموزش دیده باشد که تعداد آنها اندک است و در این بحث موضوع هدفمان نیست.

اما کسانی که می‌خواهند یک کارگاه راه اندازی کنند، طبیعتاً برای کار خود یک هدف مشخص دارند و با توجه به بازار مورد نظر خود، ممکن است اقدام به تولید یم محصول متفاوت بکنن. این اندازه کارگاه و ظرفیت آن در تولید روزانه، باید در لحظه خرید دستگاه وکیوم ممبران مورد توجه فرد خریدار قرار گیرد و دستگاه مورد نظر خود را با توجه به این نیازها انتخاب کند.

دادن اولویت به خرید دستگاه های پرس نو و جدید شاید اگر از افراد بسیاری این سوال شود که دستگاه‌های نو و جدید را ترجیح می دهند یا دستگاه های دست دوم و کارکرده؛ اغلب آن ها به گزینه اول رای می دهند؛ اما در برخی موارد ممکن است شرایطی ایجاد شود که دستگاه های دست دوم در اولویت قرار گیرند.

با توجه به اینکه شرکت های تولید کننده دستگاه پرس ممبران در سطح جهان محدود هستند و تکنولوژی آن عمدتاً به صورت انحصاری در اختیار دارند، ممکن است با انتقال آن بهسایر کشورها مخالفت کنند. از سوی دیگر، به خاطر برخی شرایط تحریم اقتصادی و سیاسی، ممکن است کشورهای مختلف به دستگاه‌های جدیددسترسی نداشته باشند و ترجیح دهند که از دستگاه های استوک استفادهکنند.

با این وجود اگرچه خرید دستگاه پرس ممبران جدید انتخاب خوبیبه شمار می رود، اما نباید به عنوان اولویت اصلی در نظر گرفته شود.

عدم توجه به شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش

دستگاه‌های جدید معمولاً توسط شرکت‌های تولیدکننده گارانتی می‌شود ودستگاه های دست دوم و استوک توسط شرکت های وارد کننده. بنابراین دربازار این اصل وجود دارد که دستگاه‌ها باید گارانتی و خدمات پس از فروشداشته باشند تا مشتریان نیز بتوانند از امتیازات آن استفاده کنند.

اما ارائه شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش توسط شرکت های مختلف متفاوتاست و همین موضوع توجه مشتریان به محصولات آنها را جلب می کند.بنابراین اگر قصد خرید دستگاه پرس ممبران را دارید، باید یک شرایطگارانتی و خدمات پس از فروش درج شده در قرارداد خرید را در نظر داشته باشید.

با توجه به اینکه حجم کار این دستگاه ها بالاست و کار مکانیکیانجام می دهند، گارانتی و خدمات پس از فروش می تواند بخش مهمی ازهزینه های جاری کارگاه و تعمیر و نگهداری از دستگاه را کاهش دهد.

عدم بررسی دستگاه پرس ممبران در محل کارگاه

داشتن اعتماد یکی از مهمترین اصل در معامله محسوب می شود و در موردخرید دستگاه پرس ممبران نیز می توان به این اصل بسنده کرد؛ اما نکته ای که اهمیت دارد این است که هزینه خرید این دستگاه ها بالاتر از چیزی است که بتوان تنها به اعتماد بسنده کرد.

از سوی دیگر شرکت‌های سازنده یا واردکننده این دستگاه ها برای جلب اعتماد مشتریان خود سعی می کنند که در

محل کارگاه فروش یک جلسه بررسی دستگاه و حتی آموزش آن را برگزارکنند. اگرچه ممکن است برخی به دلیل اعتماد به شرکت ها از انجام چنین کاری سر باز بزنند، اما توصیه ما این است که قبل از بستن قرارداد و خرید دستگاه، حتماً بخش های مختلف آن را مورد بررسی قرار دهید تا از صحت عملکرد دستگاه مطمئن شوید. این موضوع در جریان گارانتی و خدمات پس

از فروش نیز به سود شما خواهد بود.

و سخن آخر اینکه در جریان خرید یک دستگاه صنعتی فاکتور های فراوانی مورد اهمیت می باشد فلذا فقط به مبحث مالی آن توجه نشان ندهید . برای خرید دستگاه پرس وکیوم ممبران از قبل می بایست برنامه ریزی های مختلف در خصوص فضای موجود ، فضای قابل اشغال دستگاه وکیوم ، تکنسین فنی مسلط به کار با دستگاه ، تمهیدات امنیتی ، گارانتی ، خدمات پس از فروش و …. را انجام داده باشید

پیشنهاد میکنیم قبل از تهیه دستگاه وکیوم ممبران مقاله ی |راهنمای خرید دستگاه وکیوم پرس ممبران| را مطالعه کنی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *