دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری از انواع پرس های وکیوم بوده که قابلیت های پرس های وکیوم صندوقی ، پرس های وکیوم دومیزه ، پرس های وکیوم تک میزه و پرس های وکیوم سه میزه را می توان بر روی آن نصب و اجرا کرد . پرس وکیوم تک سینی آسانسوری بر روی یک شاسی طراحی و اجرا می شود و هد آن به صورت آسانسوری بالا و پایین می رود .

این دستگاه از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به پرس وکیوم صدفی دارد و تنها تفاوت آن در طرز باز شدن هد آن می باشد که در پرس وکیوم صندوقی یا صدفی به صورت لولایی بوده و در پرس وکیوم  آسانسوری ، همانگونه که از نام آن نیز پیداست به صورت آسانسوری بالا و پایین رفته و عملیات روکش کردن را انجام می دهد.

کاربرد پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

پرس وکیوم آسانسوری در صنعت عملیات  روکش کردن درهای کابینت پس از تراش در توسط دستگاه سی ان سی – روکش کردن انواع قطعات ساخته شده از MDF پس از برش با دستگاه سی ان سی (مانند قطعات تشکیل دهنده یک میز کامپیوتر، یک ست تخت خواب، یک کمد ساخته شده از ام دی اف یا غیره) – روکش کردن درهای از جنس ام دی اف، پس از ساخت در از ام دی اف خام – روکش کردن قطعات خام MDF –

خم با پرس وکیوم فرمینگ اسانسوری

خم با پرس وکیوم فرمینگ اسانسوری

روکش کردن هر نوع محصول ساخته شده از MDF به صورت چند کاره با قابلیت های: وکیوم ممبران خم کاری چوب و … را انجام می دهد

هزینه و تکنولوژی ساخت

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

همانگونه که در بالا نیز بدان اشاره کردیم پرس وکیوم آسانسوری نیز به مانند نمونه ی صدفی بر روی یک شاسی پیاده سازی و ساخته می شود و تنها تفاوت آن با پرس وکیوم صندوقی در طریقی باز شدن درب آن است . با این تفاسیر بدلیل تعبیه ی درب آسانسوری بر روی این نوع محصولات ، اصولا هزینه ی ساخت این نوع پرس وکیوم از نمونه ی صندوقی بالا بوده و قیمت فروش آن نیز در بازار بالا تر از پرس وکیوم صندوقی می باشد .

پرس وکیوم صندوقی بیشتر مناسب کارگاه هایی است که با مشکل جا روبرو هستند .

مشخصات دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری  تولید گروه فنی و مهندسی تراشه صنعت آغاج دارای امکاناتی  نظیر سیستم تمام اتومات  ، قابلیت برنامه ریزی و سیستم کنترل از راه دور می باشد.از مزیت های دیگر دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری ، سنسور حرارتی مادون قرمز جهت اندازه گیری دقیق دمای محیط کار و محفظه ی کوره ی حرارتی می باشد. دستگاه  مجهز به پارتیشن طولی و عرضی برای روکش کردن قطعات کوچک در جهت نیل به هدف صرفه جویی در مصرف روکش و برق از قابلیت های سفارشی دستگاه وکیوم تک سینی آسانسوری می باشد. این دستگاه دارای صفحه سیلیکون جهت پرس کردن روکش طبیعی و فرم دهی قطعات چند لایه و سیستم کنترل فشار یا به عبارتی  فشار معکوس  جهت روکش کردن درب با شبکه کاغذی هانیکم و قطعات ظریف می باشد.

نوع کاربریپرس وکیوم آسانسوری
ابعاد دستگاه2200*3200 MM
ابعاد کارگیر مفید1250*2800 MM
سیستم عملکرد محفظه حرارتیلولایی/هیدرولیک
سیستم عملکرد فریمکلمپی / پنوماتیک
تعداد میز کار1 عدد
نوع پمپ وکیومروغن در گردش
سیستم ضد چروکدارد ( اتومات )
سیستم کنترل دستگاهدستی/ اتوماتیک
رول گیردارد

قابلیت ها :
– روکش کردن درهای کابینت پس از تراش در توسط دستگاه سی ان سی
– روکش کردن انواع قطعات ساخته شده از MDF پس از برش با دستگاه سی ان سی (مانند قطعات تشکیل دهنده یک میز کامپیوتر، یک ست تخت خواب، یک کمد ساخته شده از ام دی اف یا غیره)
– روکش کردن درهایی از جنس ام دی اف، پس از ساخت در از ام دی اف خام
– روکش کردن قطعات خام MDF
– روکش کردن هر نوع محصول ساخته شده از MDF

روش کار دستگاه های پرس وکیوم یا روکش پی وی سی

– مالیدن چسب مخصوص بر روی سطح قطعه
– کشیدن لایه  نازک چوب ( روکش های چوبی ) بر روی قطعه کار
– قرار دادن قطعه روکش خورده داخل دستگاه
– گرم کردن و چسباندن لایه از طریق ایجاد خلا در دستگاه
روکش های مورد استفاده :
– روکش از جنس PVC
– روکش چرمی
– روکش کاغذی
– روکش نازک  چوبی
– ابعاد میز کار:  ابعاد استاندارد میز ۱۲۵*۲۶۰  و ۱۴۰*۲۸۰
– نوع پمپ: XD-63
– روش ورود و خروج قطعات در دستگاه: حرکت روی میز کار به داخل یا خارج محفظه
– ظرفیت تخلیه پمپ خلا: ۲۰ لیتر
– فشار خلا : -۰٫۷ مگاپاسگال
– دقت تکرار مجدد دستگاه: ۰٫۰۱ میلی متر
– مصرف برق دستگاه : ۱۸-۲۴ آمپر در برق ۳ فاز
– وزن دستگاه: ۱۶۰۰ کیلوگرم
– ابعاد دستگاه: طول: ۶۷۰ سانتیمتر عرض: ۱۷۰ سانتی متر ارتفاع: ۱۵۰ سانتیمتر

 

حوزه های استفاده از دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

تولید کابینت، تولید سیسمونی، تولید در، تولید ست خواب، تولید مبلمان اداری، دکوراسیون و …

   توضیحات:
– قابلیت روکش کردن با لایه PVC و لایه های روکش چوبی (Veneer)
– دارای صفحه سیلیکا-ژل ضد پارگی
– مجهز به سیستم گرمایش مادون قرمز و تحت کنترل کامپیوتر با قابلیت روکش کردن ظرف ۳ دقیقه
– تنظیم خودکار فشار توسط سیستم.
– دارای نشانگر گرمای دیجیتال
– دارای سیستم فشار دیجیتال آتونیکس (هانیکم)
– پشتیبانی از ارتفاع مفید قطعه کار تا ضخامت ۲۰۰ میلیمتر
– سیستم پارتیشن جهت جلوگیری از پرت کار در روکش کردن قطعات کوچک
– دارای سیستم ضد چروک
– مجهز به سیستم عیب یاب فارسی زبان
تعداد المنت ها : ۲۴ عدد
نوع المنت ها : تابشی حرارتی ۱۰۰۰ وات ساخت آلمان
سیستم عملکرد محفظه ی حرارتی : آنالوک کلمپی / اتومات پنوماتیک ( بسته به نیاز)

[toggle title=”چرا تراشه صنعت آغاج را برگزینید !” open=”yes”]گروه صنعتی تراشه صنعت آغاج (تصا ماشین)با تلاش متخصصان و مدیران فنی و مهندسی سعی نموده ،پرس وکیوم ساخت این مجموعه را از لحاظ کیفی به سطح استاندارد مورد نظر مشتریان خود برساند . دستگاههای پرس وکیوم موجود در بازار داخلی به علت عدم رعایت استاندارد های لازم به لحاظ حرارت دهی روی سطح PVC و همچنین عدم رعایت تقسیم بندی مساوی مکش سطح داخلی نیز نهایتا خروجی قطعه کار های وکیوم شده از کیفیت سطحی خوبی برخور دار نبوده و رنگ PVCانتخاب شده حین وکیوم تغییر می نماید بجهت یکسان نبودن گرمایش سطحPVCدر زمان وکیوم عملیات کشش روکش PVCنامنظم بوده و رنگ قسمت هایی که بیش از حد وکیوم شده تغییر می نماید.

گروه صنعتی تراشه صنعت آغاج (تصا ماشین)با تکیه بر پیشنهاد مشتریان با تجربه و همچنین نیرو های متخصص خود کلیه عیوب و نقص فوق را برطرف نموده و در نهایت دستگاهی ایده ال را روانه بازار نموده است که به طور خلاصه به شرح ذیل است. *میزهای وکیوم دستگاههای ساخت این مجموعه از ورق ۳ میل و بصورت یکپارچه خمکاری شده و بجهت محکم شدن استراکچر و شاسی میز از کلاف خمکاری استفاده شده و قسمت داخلی شیر بصورت زاویه ۳۰ درجه می باشد که این امر باعث استحکام بیشتر کلاف اصلی میز و جلوگیری از دفرمه شدن و جلوگیری از جوشکاری اضافی مد نظر مدیران فنی و مهندسی بوده است.

*جهت یکسان نمودن عملیات وکیوم (مکش میز)در سطح فوقانی میز از شبکه های متعدد سوراخکاری شده به تعداد کافی استفاده شده و مکش پمپ وکیوم از گوشه های میز و سطوح داخلی بصورت یکسان انجام می گیرد تا از احتمال تغییر رنگ PVCجهت یکسان نبودن مکش جلو گیری شده و همچنین سطوح مختلف قطعه کار (فرو رفتگی-برآمدگی سطح قطعه کار)بصورت یکسان وکیوم شود و از جدا شدن احتمالی روکش PVCجلو گیری گردد لازم به ذکر است که اکثر دستگاههای ساخت شرکت های مختلف فقط از قسمت مرکزی میز عملیات وکیوم را انجام می دهد *در اکثر دستگاههای پرس وکیوم ساخت مجموعه تراشه صنعت آغاج (تصا ماشین)با توجه به نظر مشتریان میز عرض ۱۴۰به طول ۹۰cmیا عرض ۱۲۰به طول ۹۰cm(با کارگیر ۷۰cmاندازه درب کابینت )مجزا به دو ست تقسیم شده است که اپراتور دستگاه می تواند در مواقعی که نیاز به کل میز ندارد فقط از ۷۰cmمیز استفاده نماید که اصطلاحا بعنوان آپشن پارتیشن شناخته می شود که در استفاده کل میز اپراتور می تواند جدا کننده از قسمت استراکچر و فریم متحرک باز نموده با تحریک شیر پنوماتیک اصلی از کل میز به صورت یکپارچه استفاده نماید عملیات وکیوم در حالت پارتیشن بصورت کاملا پارتیشن در عملیات وکیوم استارت می شود .

*بجهت تحمل فشار ناشی از وکیوم استراکچر اصلی دستگاه بصورت زاویه دار ساخته شده تا از لحاظ ظاهری و با عنایت به سنگین بودن غیر تحمل وزن حین کار دستگاه داشته باشد . *ورق پانچی داخل میز که در داخل میز استفاده شده از ورق ۵ میل انتخاب شده تا تنش های ناشی از وکیوم را تحمل نموده و گرمایش هیتینگ باکس تاثیری در سطح صاف میز نداشته و در نهایت باعث تابیدن سطح قطعه کار و ورق استفاده شده در میز نشود. پرس وکیوم های ساخته شده توسط گروه صنعتی تراشه صنعت آغاج(تصا ماشین) بجهت تسهیل در جهت هیتینک باکس از الکتروموتور های گیر بکس دار استفاده نموده که اپراتور می تواند با استارت تعبیه شده در کیبورد دستگاه بصورت اتوماتیک یا دستی هیتینگ باکس را حرکت دهد که این .آپشن مخصوص پرسهای وکیوم و غیره می باشد و پرس وکیوم های صندوقی و آسانسوری بصورت تک میزه بوده و نیازی به این آپشن ندارد

*گروه فنی مهندسی تراشه صنعت آغاج(تصا ماشین)جهت کاهش هزینه های تمام شده از کنترل PLCو آنالوگ در کلیه دستگاههای خود استفاده نموده که با توجه به نیاز مشتری جزء آپشن های دستگاهی بوده و دستگاههایی معمولی بصورت آنالوگ تولید می شود مشتری در حین قرارداد می تواند آپشن PLCمد نظر قرار می دهد که کنترل PLC معمولا مجهز به نشانگر دیجیتال می باشند

محصولات