وظیفه ی اصلی دستگاه های پرس وکیوم تک سینی آسانسوری روکش کردن روکش های مصنوعی اعم ای روکش پی وی سی و روکش هایگلاس بر روی قطعات درب های ام دی اف می باشد . در نمونه های جدید این دستگاه ها امکان روکش کردن درب های ام دی اف و نیوپان با روکش های طبیعی ، روکش چرم و پارچه نیز ممکن شده است .

دستگاه های پرس وکیوم در بازار ایران در انواع تک سینی و دو سینی و سه سینی طراحی و تولید میشوند. در این میان دستگاه های وکیوم تک سینی در دو نوع وکیوم صندوقی – صرفی و پرس وکیوم تک سینی آسانسوری می باشد .

دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری گل سرسبد شرکت های ماشین سازی در سال های اخیر بوده است و و اکثر این شرکت ها در چند سال اخیر از این محصول بیشترین تولید را داشته اند.

دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری از نمونه دستگاه های وکیوم با یک میز کار می باشند که در انواع هیدرولیک و پنوماتیک و با ابعاد میز مختلف در بازار موجود می باشند . پرس وکیوم آسانسوری هیدرولیک با جک هیدرولیکی و پنوماتیکی با جک های بادی ساخته میشوند.

ابعاد استاندارد دستگاه های پرس وکیوم اسانسوری ابعاد 120*260 مناسب درب های داخلی و ضد سرقت ، ابعاد 140*300 مناسب درب های کابینت ممبران می باشد . دستگاه های وکیوم آسانسوری در ابعاد 120*340 و 150*340 و همچنین 120*620 و 140*620 نیزز ساخته و روانه  بازار میشود و برای  روکش کردن قرنیز و … مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه های پرس وکیوم چوب و ام دی اف و دستگاه پرس وکیوم تک سینی اسانسوری  پس از ساخته شدن مصنوعات چوبی نظیر ام دی اف MDF  و نیوپان وارد بازار شدند . نمونه ی اولیه ی  دستگاه های وکیوم و پرس وکیوم نمونه ی پرس وکیوم ممبران بود که توسط شرکت های اروپایی ساخته و به ایران وارد میشده است.

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری هیدرولیکی
پرس وکیوم تک سینی آسانسوری هیدرولیکی آغاج
پرس وکیوم تک سینی اسانسوری تصا ماشین با فریم پنوماتیک

با کذر زمان و همه گیر شدن کابینت های روکش پی وی سی  دستگاه های پرس وکیوم ممبران که قیمت بالایی نیز داشتند نتوانستند پاسخگوی نیاز بازار باشند فلذا دستگاه های پرس وکیوم تولید شد که قیمت به نسبت پایین تری داشتند و اقتصادی تر نیز بودند.

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری از انواع پرس های وکیوم بوده که قابلیت های پرس های وکیوم صندوقی ، پرس های وکیوم دومیزه ، پرس های وکیوم تک میزه و پرس های وکیوم سه میزه را می توان بر روی آن نصب و اجرا کرد . پرس وکیوم تک سینی آسانسوری بر روی یک شاسی طراحی و اجرا می شود و هد آن به صورت آسانسوری بالا و پایین می رود .

این دستگاه از لحاظ ظاهری شباهت زیادی به پرس وکیوم صدفی دارد و تنها تفاوت آن در طرز باز شدن هد آن می باشد که در پرس وکیوم صندوقی یا صدفی به صورت لولایی بوده و در پرس وکیوم  آسانسوری ، همانگونه که از نام آن نیز پیداست به صورت آسانسوری بالا و پایین رفته و عملیات روکش کردن را انجام