پرس وکیوم 3سینی ریلی واگنی

پرس وکیوم 3سینی ریلی واگنی


دستگاه پرس وکیوم چیست

پرس وکیوم تک سینی چیست

دستگاه پرس وکیوم تک سینی به سری از دستگاه های پرس وکیوم اطلاق داده می شوند که بر روی یک میز کار طراحی و اجرا شده اند . این سری از دستگاه های وکیوم که در انواع پرس وکیوم آسانسوری ، پرس وکیوم صندوقی ، پرس وکیوم صدفی ، پرس وکیوم ریلی طراحی ، تولید و روانه ی بازار می شوند .

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری چیست

دستگاه پرس وکیوم تک سینی اسانسوری به گونه ای از دستگاه ها گفته می شود که در آن سیستم حرکتی کوره به صورت آسانسوری بین میز و یک ارتفاع 120 سانتی متری بالای میز که به عنوان ایستگاه انتظار نامیده میشود در حرکت می باشد

پرس وکیوم تک سینی صندوقی چیست

دستگاه پرس وکیوم صندوقی به نوعی از دستگاه پرس وکیوم گفته می شود که در آن کوره ی دستگاه به مانند صندوق بر روی میز کار جابجا می شود . دستگاه پرس وکیوم صندوقی جزو ارزانترین دستگاهای پرس وکیوم موجود در بازار می باشد . که به تدریج به دلیل نقص هایی که در خود دارد از بازار رقابت با سایر انواع دستگاه های پرس وکیوم محو می شود.

پرس وکیوم تک سینی ریلی واگنی چیست

پرس وکیوم تک سینی ریلی واگنی به مانند دستگاه پرس وکیوم دوسینی ریلی واگنی ( که بیشترین کاربرد در بازار پرس های وکیوم را داراست ) می باشد با این تفاوت که در دستگاه پرس وکیوم تک سینی ریلی واگنی تنها می توان از یک میز دستگاه پرس وکیوم استفاده کرد و میز دوم استفاده ی عملیاتی ندارد . به عبارتی دیگر میز دوم دستگاه پرس وکیوم به عنوان ایستگاه انتظار استفاده می شود .

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری
پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

تفاوت دستگاه پرس وکیوم تک سینی و پرس وکیوم دو سینی

تعداد سینی کار 

تعداد سینی کار یکی از عمده ترین تفاوت های بین دستگاه های پرس وکیوم تک سینی و دو سینی می باشد ، همانگونه که در فوق نیز بدان اشاره شد دستگاه های پرس وکیوم تک سینی به صورت دستگاه های پرس وکیوم تک سینی آسانسوری ، دستگاه پرس وکیوم تک سینی صندوقی و دستگاه پرس وکیوم تک سینی ریلی واگنی در بازار تولید می شوند اما دستگاه های پرس وکیوم دو سینی به صورت عمده به صورت ریلی و واگنی در بازار تولید و به فروش می رسند /.

سرعت کار  

همانگونه که در بالا نیز بار ها و بار ها به کرات تکرار شد دستگاه پرس وکیوم دو سینی از دو سینی کار تشکیل شده است که به صورت نوبتی با همدیگر کار می کنند ولی دستگاه پرس وکیوم تک سینی فقط یک میز کار دارد به طبع وقت و زمان تلف شده در دستگاه دوسینی کمتر در نتیجه سرعت کار خروجی بیشتر خواهد بود.

بنا بر این کاربر اپراتور در دستگاه دوسینی با سرعت کار بیشتری می تواند کار کند . ناگفته نماند که کیفیت کار و قدرت مکش دستگاه های تک سینی و دو سینی به مانند همدیگر می باشند و هیچ تفاوتی با همدیگر ندارند و در دستگاه پرس وکیوم دوسینی وقت تلف شده دستگاه کم شده و نهایتا خروجی با سرعت بیشتری تولید می شود /.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *