قیمت پمپ وکیوم تراشه صنعت اغاج

قیمت پمپ وکیوم تراشه صنعت اغاج


قیمت پمپ وکیوم روغنی در بازارنسبت به نمونه های آب در گردش و یا پمپ های خشک که به وسیله ی هوا خنک میشوند کمی متفاوت تر است . انواع مختلف پمپ وکیوم برای کاربرد های مختلف در صنایع ساخته میشوند که در ذیل بدانها میپردازیم

قیمت پمپ وکیوم و انواع آن وکاربرد آن در صنایع

پمپ وکیوم یا پمپ خلا

پمپ وکیوم یا پمپ خلا ، دستگاهی را اطلاق داده می شود که با استفاده از مکانیزم های کاری خاص باعث ایجاد اختلاف فشار در قسمت ها و بخش های مختلف دستگاه ها ، اتاق ها و …  به طور کلی باعث ایجاد اختلاف فشار بین دو محیط می شود.

کاربرد پمپ وکیوم

در کاربرد های مستقیم و در منازل ما همانند جاروبرقی ها و …تا محیط ها و صنایع وابسته همانند آزمایشگاه ها و صنایع نفت وگاز.

از وکیوم در بیمارستان ها ودر اکثر بخشها مخصوصا” اتاق عمل و زایمان استفاده میشود.( مطلب ساکشن پزشکی و بیمارستانی و ساکشن های مرکزی  را بخوانید )

از مکش و وکیوم برای فرم دهی و شکل دهی استفاده میشود همانند صنایع وکیوم فرمینگ و صنایع بسته بندی.( مطلب وکیوم فرمینگ چیست ؟ را بخوانید )

در چاپخانه های صنعتی نیز از خلا یا واکیوم در ماشین آلات چاپ کاغذ بکارگیری میشود.( مطلب پمپ وکیوم در صنعت کاغذ و خمیر کاغذ را بخوانید )

در صنعت طلا و فلزات گرانبها بخش ساخت و تزریق فلز طلا در قالب های گچی نیز از وکیوم پمپ ها استفاده میشود.

در صنایع چوب و ماشین آلات چوب از خلاء و وکیوم در پرس وکیوم و سی ان سی چوب بکارگیری میشود. ( مطلب وکیوم ممبران را بخوانید )

در صنعت غذا و نوشیدنی نیز خلا و وکیوم جایگاه ویژه ایی دارد.(مطلب کاربرد پمپ وکیوم در صنعت غذا و نوشیدنی را بخوانید)

در صنعت ریخته گری نیز پمپ وکیوم کاربرد دارد.(مطلب ریختگری در خلا را بخوانید )

وکیوم در حجامت برای مکش کردن ناحیه حجامت بکار میرود.(مطلب حجامت بدن آیا ضرورتی دارد؟ را بخوانید)

در صنایع لاستیک و پلاستیک نیز وکیوم کاربرد ویژه ایی دارد.(مطلب اوکیوم پمپ لاستیک سازی بهترین پمپ خلاء برای صنعت لاستیک و پلاستیک  را بخوانید)

در آزمایشگاه ها از پمپ وکیوم آزمایشگاهی استفاده میشود.(مطلب اپمپ خلا آزمایشگاهی را بخوانید)

در کارخانجات تولید و پالایش روغن نیز از وکیوم و پمپ خلا بکارگیری میکنند.

پمپ خلاء در صنعت داروسازی حساسیت ویژه ایی دارد (مطلب کاربرد پمپ وکیوم در صنایع دارویی را بخوانید)

در تولید ظروف یکبار مصرف نیز خلا بکار میرود.(مطلب پمپ وکیوم ظروف یکبار مصرف و بسته بندی را بخوانید)

پمپ های خلاء موارد استفاده بی شمار دیگری دارند.

اساس کار پمپ وکیوم

پمپ وکیوم های PVI از دو قسمت اصلی روتور ROTOR (شفت و پروانه) و بدنه (سیلندر و سر سیلندرها) تشکیل شده است که در عین مکانیسم عمل ساده از کیفیت بهروری بالائی برخوردار می باشد .

جنس قطعات پمپها از کیفیت بالا و عملیات ماشینکاری آنها بر طبق استانداردهای ISO,DIN با دقت های در حد صدم میلیمتر صورت می گیرد که باعث حداقل نشت داخلی و افزایش راندمان دستگاه می گردد. روتور(ROTOR) پمپها با دستگاه کامپیوتری بالانس دینامیکی می شود که موجب حذف ارتعاشات دینامیکی می گردد.

هر دستگاه از لحاظ ظرفیت ، فشار ، میزان خلاء ، مصرف قدرت و راندمان های مختلف آزمایش کامل می گردد و کلیه قطعات در مراحل اقلام ورودی ، ماشینکاری، ساخت ، مونتاژ و تحویل نهائی ۱۰۰%توسط بخش Q.C کارخانه کنترل  می گردد.

مکانیسم عمل

حرکت دورانی و خارج از مرکز پروانه حول محور پمپ وکیوم در داخل سیلندر محتوی آب سبب تشکیل رینگ آب می گردد. در جهت دوران با ورود و خروج مداوم پره ها در داخل آب، حجم بسته فضای بین دو سرسیلندر ، هر دو پره و جداره داخلی رینگ آب در یکطرف افزایش می یابد   ( ناحیه مکش ) و عمل مکش صورت می گیرد و در طرف دیگر کاهش یافته ( ناحیه دهش ) و عمل تراکم انجام می پذیرد .

قیمت پمپ وکیوم تراشه صنعت اغاج
قیمت پمپ وکیوم تراشه صنعت اغاج

عمل خنک کردن پمپ وکیوم بوسیله آب انجام می گیرد و می توان از کندانس ذرات آب همراه هوای خروجی و برگشت آن به پمپ نیز استفاده نمود که در نتیجه خنک شدن پمپ و تثبیت درجه حرارت واکنش تراکم بصورت ایزوترمال صورت می پذیرد .

 

انواع مختلف محصولات پمپ وکیوم

  1. A) نوع دو مرحله ای ( با سوپاپ – Side Plate) تا خلاء نهائی ۳۰ mmHg مطلق از ظرفیت ۴۰ m³/h الی ۷۸۰m³/h
  2. B) نوع یک مرحله ای ( روتور چمبری ROTOR CHAMBER) تا خلاء نهائی ۸۰ mmHg مطلق از ظرفیت ۱۰۰۰m³/hالی ۵۰۰۰m³/h

پمپ وکیوم ( یا به عبارتی دیگر پمپ خلا )دستگاه است ، جهت ایجاد فشار منفی و به تفسیری ساده نقطه مقابل و عملکردی برعکس با کمپرسور هوای فشرده دارد.

خلا به معنای هیچ چیز و وجود نداشتن است .

معادل کلمه واکیوم یا وکیوم است که برگرفته از واژه انگلیسی vacuum وبه معنی جذب بواسطه مکش و مکندگی و ایجاد فشاری کمتر از فشار محیط است.

پمپ های وکیوم و پمپ های خلاء عمل مکش را انجام میدهند و میتواند از چند دهم تا چندین متر مکعب در ساعت عمل مکش را انجام دهند.

بسته به میران وکیوم مورد نیاز برای هر کاربردی ، الکتروموتور و سیلندر مناسب آن طراحی میگردد تا با بیشترین بازدهی کمترین مصرف انرژی را به همراه داشته باشند.

به وسیله پمپ های ویکیوم میتوان از جسم با وزن سبک تا اجسام بسیار سنگین مثل سنگ ها و … را به راحتی جا به جا کرد.

 

۱ – پرس وکیوم چیست (پرس)

۲- پرس وکیوم چیست (وکیوم)

3- پرس وکیوم چیست  

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *