روکش طبیعی پرس وکیوم

روکش طبیعی پرس وکیوم


پرس روکش طبیعی و مصنوعی با دستگاه پرس وکیوم ممبران انجام پذیر می باشد . روکش های طبیعی بصورت عمده با پرس تخت قابل روکش شدن هستند.

اما پرس تخت تنها قادر به روکش کردن قسمت های تخت ام دی اف می باشد و پرس وکیوم این محدودیت را ندارد .

پرس روکش طبیعی و مصنوعی با دستگاه پرس وکیوم ممبران

روکش های طبیعی جزو روکش هایی هستند که از چوب درخت هایی چون راش ، ملچ ، بلوط و غیره تولید می شوند .برای چسباندن یا به عبارتی پرس کردن روکش های طبیعی بر روی MDF ، چوب و مصنوعات چوبی از دستگاه پرس وکیوم استفاده می شود. سوالی که اینجا به وجود می آید این است که چه نوع دستگاه های پرس وکیومی این نوع کاربری را دارند.

اگر جزو همراهان ما بوده باشید در جایجای مقالات ارایه شده به صورت مفصل درباره ی کارایی دستگاه های پرس وکیوم و روال و اموزش روکش کردن انواع روکش طبیعی و روکش های مصنوعی از قبیل روکش هایی چون روکش PVC ، روکش های گلاس ، روکش طبیعی چون روکش راش ، روکش ملچ ، روکش چرم ، پارچه و … سخن به میان آورده ایم .

با همه ی این تفاسیر پیرو مکالماتی که با کاربران و مشتریان محترم خود داریم ، هنوز هم سوالاتی از این قبیل ذهن درودگران عزیزمان را مشوش کرده است . فلذا براین شدیم تمامی این سوالات را در این نوشته پاسخ گوییم ، باشد که توانسته باشیم گامی هر چند کوچک در بارور کردن این رشته فنی برداشته باشیم .

همه ما به خوبی می دانیم که دو موضوع در عصر حاضر جهت دهنده به بازار چوب و محصولات چوبی هستند . موضوع اول و به مراتب قدرتمند تقاضای موجود در بازار است که به صورت خلاصه وار می توان آن را نیاز مشتری به خرید انواع ، مدل ها و کیفیت های مختلف اجناس تولیدی می باشد و موضع دوم ایده پردازی و نواوری شرکت های فعال در این عرصه می باشد

در دوره ی زمانی خاصی رنگ کاری به تنهایی تمامی بازار مربوط به زیبا سازی ظاهر محصولات چوبی را در سیطره ی خود داشت . بعد از مدتی روکش کردن محصولات جای رنک کاری را گرفت به گونه ای که عده ی بسیاری از فعالان در عرصه ی رنگ کردن  محصولات چوبی با خرید یک عدد دستگاه پرس وکیوم شروع به خدمات دادن کردند .

و هم اکنون در مرحله ی بعدی از روکش کردن محصولات چوبی با روکش های مصنوعی هستیم و تقاضا به تدریج به سوی روکش هایی از جنس چوب می رود . و تمامی افراد فعال در صنف نجاری باید خود را به نوعی با این تغییر همگام کنند.

چگونه و با چه دستگاه هایی عملیات روکش کردن روکش طبیعی را انجام دهیم ؟!

دستگاه هایی که برای روکش کردن روکش های طبیعی بر روی چوب و مصنوعات چوبی به کار برده می شوند. نمونه های تقویت شده ای از سری دستگاه های پرس وکیوم هستند .

دراین نوع دستگاه ها با تقویت سیستم های مکش و حرارتی دستگاه پرس وکیوم و افزودن ماده ای با فورمول شیمیایی خاص تحت عنوان سیلیکون مکانیزم کاری دستگاه پرس وکیوم را تغییر می دهیم.

به طور معمول عمق کاری که برای دستگاه های پرس وکیوم در نظر گرفته میشود ارتفاع 70 تا 110 میلیمتر می باشد . دلیل این ارتفاع به دلیل این است که روکش مصنوعی به دلیل حساس بودن جنسش با کشیده شدن بیش از حد معمول باعث افت کیفیت محصول خروجی می شود.

اما در نمونه دستگاه هایی که برای روکش طبیعی استفاده می شود این عمق کاری میز کار دستگاه پرس وکیوم قابل تعمیم است .

پاسخ چرایی قابل تعمیم بودن عمق کار میز دستگاه پرس وکیوم در روکش کردن نمونه روکش طبیعی را بر عهده ی شما می گذارم ..

پرس وکیوم چگونه عملیات روکش کردن روکش طبیعی را انجام می دهد؟

همانگونه که قبلا در سری بحث های مکانیزم کاری دستگاه های پرس وکیوم بدان پرداختیم دستگاه های پرس وکیوم حامل یک محفظه ی ایزوله شده می باشند .

بعد از عملیات گذاشتن قطعه کار توسط یک سری پمپ های وکیوم هوای محفظه ی ایزوله ی موجود در دستگاه پرس وکیوم تخلیه می شود و با گرمای کوره ی موجود بر روی دستگاه پرس وکیوم عملیات پرس روکش مصنوعی انجام می گردد .

پرس وکیوم قدیم اغاج
پرس وکیوم قدیم اغاج

عملیات روکش کردن روکش طبیعی نیز مشابه روکش مصنوعی می باشد با این تفاوت که روکش مصنوعی خود یک وجه میز را ایزوله می کند ولی در روکش های طیعی شامل روکش راش و روکش ملچ و چرم و پارچه برای ایزوله کردن میز از سیلیکون کمک گرفته می شود

آیا با دستگاه پرس وکیوم می توان MDF  سی ان سی کاری شده را نیز روکش کرد؟

به طور کلی ما در بحث روکش کردن قطعات سی ان سی کاری شده بالاجبار باید این قطعات را به دو نوع سی ان سی کاری های ریز و سی ان سی کاری های درشت تر تقسیم کنیم .

به طور معمول پرس وکیوم قادر به روکش کردن قطعه کار هایی با سی ان سی کاری های درشت تر را دارا می باشد ولی برای روکش کردن سی ان سی کاری های ریز احتمال شکسته شدن روکش طبیعی قبیل روکش راش و روکش ملچ  به دلیل ترد بودن جنس آن ها وجود دارد .

برای روکش کردن قطعه کار های کار شده با گل های ریز چه باید بکینم ؟

برای روکش کردن این نوع نمونه کار ها از روکش های فراوری شده ی طبیعی کمک بگیرید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =