سورتینگ از کلمه ی سورت (sort)  به معنی جدا کردن وارد واژگان فارسی شده است .دستگاه سورتینگ – جدا کننده به دستگاه هایی گفته میشود که وظیفه ی جدا کردن و سورت انواع مواد مختلف بدان ها محول شده است .

این جدا کردا گاها می تواند شامل دستگاه جدا کننده ی سیر و پیاز باشد که انواع سیر و پیاز ها را بسته به اندازه در انواع مختلف جدا میکند و گاها دستگاه جدا کننده یا سورتینگ میوه ها که میوه های کال را از رسیده جدا کند.

دستگاه سورتینگ – جدا کننده چیست؟

دستگاه سورتینگ میوه ، دستگاه سورتینگ برنج ، دستتگاه سورتینگ مرکبات ، دستگاه سورتینگ برنج ، دستگاه سورتینگ کیوی و دستگاه سورتینگ سیب درختی جزو دستگاه هایی هستند که در حوزه ی دستگاه های سورتینگ بیشترین تولید و به نسبت بیشترین استفاده را در خطوط مختلف تولیدی دارد .

دستگاه سورتینگ: تراشه صنعت آغاج

تاریخچه ی سورتینگ

سورتینگ از کلمه ی انگلیسی  sort  به معنای جدا کردن گرفته می شود و اصطلاحي به معناي درجه بندي و دسته بندي محصولات است.

در واقع، سورتينگ محصولات کشاورزي به درجه بندي انواع ميوه ها و ساير محصولات کشاورزي براساس اندازه، رنگ، شکل ظاهري و ساير عوامل و جداسازي ناخالصي ها، ميوه ها و محصولات خراب و فاسد شده اطلاق مي شود.

دستگاه سورتینگ پیچ و مهره - تراشه صنعت آغاج
دستگاه سورتینگ پیچ و مهره – تراشه صنعت آغاج

موارد استفاده ی دستگاه های سورتینگ

در بيشتر موارد، سورتينگ، مقدمه اي براي بسته بندي محصول کشاورزي است؛ ضمن اينکه در بازارهاي ميوه و تره بار جوامع مدرن، به طور تقريبي تمامي ميوه ها و سبزي ها به صورت سورت و ليبل گذاري شده عرضه مي شوند.

و اين امر سبب تشخيص آسان تر کيفيت محصول توسط مشتري شده و توزيع و عرضه منظم تري را به دنبال خواهد داشت امروزه علم و فناوري سورتينگ و تجهيزات مربوطه به درجه بندي و دسته بندي انواع محصولات کشاورزي در جوامع پيشرفته به حدي پيشرفت نموده است .

که در اکثر واحدهاي بزرگ کشاورزي و يا در مجاورت آنها انواع تجهيزات سورتينگ يافت مي شود که اين امر سبب تسهيل بسته بندي اوليه و حمل و نقل محصول نيز شده و ارزش افزوده بيشتري نصيب کشاورزان اين کشورها خواهد كرد.

گروه فنی و مهندسی تراشه صنعت آغاج با تکیه بر تجارب خود در حیطه ماشین آلات صنعتی اقدام به تولید ماشین آلات سورتینگ با کیفیت های رقابتی با برند های صاحب نام جهانی در حیطه ی این نوع از ماشین آلات نموده است که در ذیل به معرفی برخی از این خدمات می پردازیم

انواع دستگاه های سورتینگ در بازار

  • دستگاه سورتینگ مرکبات
  • دستگاه سورتینگ برتقال
  • دستگاه سورتینگ برنج
  • دستگا سورتینگ انواع پیچ و مهره
  • دستگاه سورتینگ سیر و پیاز
  • دستگاه سورتینگ کیوی
  • دستگاه سورتینگ انواع خشکبار
  • دستگاه سورتینگ سیب درختی و سیب زمینی
  • دستگاه سورتینگ انواع میوه جات

تمامی دستگاه ها و محصولات ذکر شده با 12 ماه گارانتی بی قید و شرط و طی یک سیکل زمانی 20 الی 45 روزه بسته به موقعیت و تایم کاری شرکت به مشتری تحویل داده می شوند . لازم به ذکر است که نصب و راه اندازی و آموزش کار با دستگاه بر عهده ی شرکت خواهد بود /.

در ادامه فیلم کارکرد دستگاه سورتینگ سیر آورده شده است که پیشنهاد می شود مشاهده بفرمایید/.

فیلم کارکرد دستگاه سورتینگ سیر

میتوانید مقالات ذیل را نیز مطالعه کنید