تراشه صنعت اغاج|تولید کننده برتر ماشین الات صنعتی در ایران و خاور میانه

تراشه صنعت اغاج|تولید کننده برتر ماشین الات صنعتی در ایران و خاور میانه


سیستم فشار معکوس در پرس وکیوم چیست

سیستم فشار معکوس سیستمی دیجیتالی است که بر روی برخی از دستگاه های پرس وکیوم نصب می شود . این سیستم همانگونه که از اسم آن نیز بر می اید وظیفه ی کنترل فشار را در دستگاه های پرس وکیوم دارد به عبارتی فشار در دستگاه ها پرس وکیوم در حالت عادی به صورت ممتد می باشد. 

یعنی اپراتور وقتی که سیستم وکیوم را روشن می کند پمپ وکیوم وارد عمل شده و هوای موجود در محفظه ی میز ایزوله را تخلیه می کند و هر چه تخلیه گاز ها بیشتر انجام گیرد فشار بر قطعه کار نیز بیشتر می شود. و این فشار به صورت ممتد ادامه دارد فلذا در برخی قطعه کارها به دلیل عدم استحکام لازم باعث ضربه زدن به قطعه کار می شود.

برای باز کردن موضوع سیستم فشار معکوس به مانند سیستم ترمز ABS  خودرو عمل می کند و وظیفه ی قطع کنترل فشار را در وکیوم دارا می باشد

پرس وکیوم دوسینی ریلی واگنی
پرس وکیوم دوسینی ریلی واگنی

کاربرد سیستم فشار معکوس در دستگاه وکیوم

به طور کلی سیستم فشار معکوس برای درب های هانیکامب کاربرد عمده دارد .  در گذشته درب هاي چوبي از يک چهار چوب از جنس چوبي و دو ورق چوبي يا مصنوعات چوبي (متناسب با نوع درب) تشکيل مي شد که فضاي خالي بين آن دو ورق را در گذشته با شبکه هايي از نوع فيبر به صورت ضربدري پر مي کردند اما فيبر به خودي خود مشکلاتي داشت از قبيل اينکه اگر کل فضاي بين درب ها را ميخواستيم با فيبر پر کنيم درب چوبي بسيار سنگين مي شد که باعث کاهش عمر مفير آن مي شد، و اگر تنها بخشي از آنرا پر مي کرديم استحکام مد نظر را ايجاد نمي کرد و علاوه بر آن هم خود فيبر هزينه بر بود و هم توليد شبکه هاي فيبري کاري زمان بر بود به طوري که بايد حداقل يک نفر هر روز فقط مشغول توليد اين شبکه ها مي شد.

اما با آمدن شبکه هاي هانيکام اين مشکل تا حدود زيادي رفع شد. هانيکام يا در اصل honeycomb به معناي شانه عسل يا لانه زنبور از مصنوعات چوبي مي باشد که به نسبت فيبر بسيار سبک تر است، در راستاي طول و عرض انعطاف پذير بوده اما از جهت ارتفاع کاملا محکم است و اين باعث ميشود که فضاي خالي بين درب هاي چوبي را به خوبي پر کرده و محکم کند.

برای وکیوم کردن درب های هانیکامب یا شبکه بندی شده توسط دستگاه پرس وکیوم ، برای اینکه فشار زیاد دستگاه باعث شکسته شدن شبکه های موجود نشود از سیستم فشار معکوس بهره برده می شود . به عبارتی ساده تر این سیستم فشار را از حالت ممتد برداشته فشار وارده بر درب را کنترل می نماید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *