دستگاه سورتینگ پیچ و مهره - تراشه صنعت آغاج

دستگاه سورتینگ پیچ و مهره - تراشه صنعت آغاج


دستگاه های سورتینگ ویبره  به دستگاه هایی گفته میشود که به کمک آن ها میتوان متریال مختلف اعم از میوه ها ، غذا ها ، پیچ ها ، مرکبات ، حبوبات و … را با در نظر گرفتن اختلاف رنگ ، وزن ، نوع سازه و … از همدیگر جدا نمود.

محصولات تولیدی تراشه صنعت در ردیف دستگاه های سورتینگ در صنایع مختلف اعم از کشاورزی ، بخش های مختلف صنعت و کارخانجات مورد استفاده قرار میگیرد.

دستگاه سورتینگ ویبره پیچ و مهره

از دیرباز تا کنون بشر برای بخش های مختلف از صنعت دست به دامان تجهیزات و ماشین الات شده است .

با ازدیاد مصرف روزانه و همچنین جهت کم کردن هزینه های نیروی کار صاحبان صنایع اقدام به تهیه و خرید ماشین الات صنعتی کرده اند تا بتوانند با استفاده از این ماشین الات علاوه بر بالا بردن دقت کاری ، کم کردن خطرات کاری برای نیروهای انسانی  سرعت تولید و نهایتا سود دهی را بالا ببرند .

دستگاه های سورتینگ در صنایع مختلف استفاده های مختلفی را نیز دارا می باشند که در ذیل بدان ها میپردازیم 

سورتینگ چیست 

پیش از اینکه به دستگاه سورتینگ بپردازیم، لازم است با کلمه سورتینگ آشنا شویم. 

سورتینگ از کلمه sort به معنی دسته بندی کردن یا مرتب سازی می آید و به عملی اطلاق میشود که محصولات را بر اساس پارامتر های مختلف دسته بندی و جداسازی مینماید. این جداسازی معمولا بر اساس عواملی همچون ابعاد و اندازه، شکل ظاهری، رنگ، ساختار و … صورت میگیرد.

دستگاه سورتینگ سیر و پیاز
دستگاه سورتینگ: تراشه صنعت آغاج

متاسفانه باور غلطی در بین برخی از مردم ما وجود دارد که تصور میکنند اگر محصول سورتینگ شده و با بسته بندی مناسب را بخرند، قیمت بالاتر محصول تنها به دلیل بسته بندی آن است.

اما این تصور یک اشتباه بزرگ است؛ زیرا با انجام دادن عملیات سورتینگ، محصولات کاملا یکدست و سالم به دست مشتری میرسد و هیچگونه خرابی و فساد در آن ها مشاهده نخواهد شد.

در صورتی که خرید به صورت فله ای نمیتواند یک محصول کاملا یکدست را در اختیار شما قرار دهد و همواره مقداری نا خالصی و محصول با کیفیت پایین درون آن وجود دارد.

دستگاه سورتینگ چیست 

طبق تعریف فوق، به دستگاهی که این عملیات مرتب سازی را انجام میدهد، دستگاه سورتینگ گفته میشود. دستگاه های سورتینگ معمولا انواع مختلفی دارند و هر کدام برای سورتینگ یا دسته بندی محصول خاصی مورد استفاده قرار میگیرند.

عموم کاربرد دستگاه های سورتینگ در مرتب سازی محصولات کشاورزی، مرغ و ماهی بر اساس استاندارد های موجود است.

دستگاه سورتینگ انواع مختلفی دارد که مشهور ترین انواع آن شامل دستگاه سورتینگ مرکبات، دستگاه سورتینگ برنج، دستگاه سورتینگ مرغ و ماهی و دستگاه سورتینگ تخم مرغ است.

انواع دستگاه های سورتینگ 

دستگاه سورتینگ مرکبات 

دستگاه سورتینگ حبوبات 

دستگاه سورتینگ سیر و پیاز 

دستگاه سورتینگ سیفی جات 

دستگاه سورتینگ میوه  

و …

 

دستگاه سورتینگ ویبره 

ماشین های سورتینگ همانگونه که بارها و بارها بدان اشاره شده است به دستگاه هایی گفته می شود که یک متریال خاص با مشخصات خاص را از سایر آن ها جدا میکند.

به عبارتی دستگاه سورتینگ سیب قادر است سیب ها ی رسیده را از سیب های نارس ، دستگاه سورتینگ برنج دانه های برج را از نیم دانه ها و ناخالصی های دیگر آن جدا می نماید .

دستگاه سورتینگ ویبره در نوع دانه شمار خود قادر به جدا کردن و شمردن دانه ها ( مثل پیچ ، واشر و هر چیز دیگری) و چیدمان ان ها به صورت خاص در یک ردیف با خواص مشابه می باشد .

این نوع دستگاه بسته به نوع متریال قابل سورت طراحی و تولید و اجرا می شود . لازم به ذکر است که به صورت موازی میتوان قابلیت های مختلفی را به این دستگاه افزود که نیاز بازار را مرتفع نماید .

فیلم کارکرد دستگاه ویبره

دستگاه فوق در حال جدا کردن و چیدن و در یک ردیف قراردادن دهانه ی چسب ( چسب راضی) می باشد ، همانگونه که در فیلم نیز مشهود است.

دستگاه سورتینگ ویبره در نمونه ی حاضر با مکانیزم خاص خود نمونه ها را جدا کرده و در مجراهای اختصاصی ایجاد شده در دستگاه سورتینگ ویبره به حرکت در می آورد سپس در بخش ها مختلف با توجه به حسگر هایی که در دستگاه تعبیه شده است نمونه های ناهمگون را برای چینش دوباره به مرحله ی ابتدایی می فرستد

میتوانید این مقالات را نیز مطالعه کنید 

سیستم بال اسکرو در سی ان سی چوب 

فیلم کارکرد وکیوم ممبران

اجزای ماشین های سی ان سی تابلو برق 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *