تراشه صنعت اغاج|تولید کننده برتر ماشین الات صنعتی در ایران و خاور میانه

تراشه صنعت اغاج|تولید کننده برتر ماشین الات صنعتی در ایران و خاور میانه


دستگاه وکیوم روکش MDF از دستگاه های مطرح بازار در زمینه ی روکش کردن انواع ام دی اف ، چوب و نیوپان می باشد . روکس های مورد استفاده در این دستگاه ها میتوانند روکش های پارچه ای ، چرمی و نایلونی باشند .

دستگاه وکیوم روکش MDF چیست و انواع آن کدامند!؟

دستگاه روکش MDF چیست

بعد از کشف و اختراع مصنوعات چوبی جان تازه ای در رده و صنف های مختلف نجاری و درودگری دمیده شد . اما مصنوعات چوبی که در اغلب موارد جایگزین چوب شده بودند و  محصولات چوبی با آن ها تولید میشد حالت یکنواختی داشتند . بیشتر نجاری ها برای اینکه این محصولات را از این حالت یکنواخت خارج کنند تا برای خریدار اغواکننده تر باشد به رنگ کاری روی آوردند .

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری تصا ماشین با فریم دستی و کلمپی
پرس وکیوم تک سینی آسانسوری تصا ماشین با فریم دستی و کلمپی

اما رنگ کاری نیز چیزی نبود که آن ها می خواستند . رفته رفته گرایش مردم به خرید محصولاتی که کاملا از چوب ساخته شده بیشتر شد و در موراد زیادی نیز برای درب های و کابینت های مختلف نیازمند ضد آب بودن آن ها بودند .

در این میان دستگاه های روکش ام دی اف از میان ذهن مخترعان از کشور های مختلف به پا خواستند تا نیاز هایاین صنف از فعالان صنعت چوب را مرتفع سازند /.

دستگاه های روکش ام دی اف MDF  به دستگاه هایی نظیر پرس تخت ، پرس وکیوم ، پرس رولینگ یا پرس ملامینه و پرس غلطکی اطلاق داده میشوند که وظیفه ی آن ها روکش کردن کردن روکش های مختلف بر روی ام دی اف و مصنوعات چوبی می باشد . قیمت این دستگاه ها بسته به نوع و روکش مورد ساپورت متفاوت بوده و کاربرد های مختلفی را نیز شامل میشوند/.

انواع دستگاه روکش MDF

دستگاه پرس تخت

 

دستگاه پرس تخت در ردیف اولین دستگاه های روکش ام دی افMDF و نیوپان قرار میگیرد ، این دستگاه از دو صفحه همسطح تشکیل شده اند که تحت گرما و فشار بالا دو طرف انواع ام دی اف و نیوپان را به صورت همزمان با روکش های طبیعی روکش می کند . این دستگاه تنها قابلیت روکش کردن روکش های طبیعی نظیر روکش راش و روکش ملچ ، روکش بلوط و …. را دارا می باشد.

لازم به ذکر است از این دستگاه پرس زدن چهارچوب درب های اتاقی نیز بهره برده میشود/.

دستگاه پرس وکیوم ممبران

پرس وکیوم دو سینی تراشه صنعت آغاج
پرس وکیوم دو سینی تراشه صنعت آغاج

دستگاه پرس وکیوم ممبران نیز به مانند دستگاه پرس وکیوم تخت در زمره ی دستگاه های روکش MDF قرار میگیرد . این سری از دستگاه ها مکانیزم کاری متفاوتی نسبت به سری دستگاه های پرس تخت دارند . به عبارتی ساده تر در دستگاه های پرس تخت مکانیزم فشار از جک هایی است که در دستگاه نصب شده است ولی در پرس وکیوم عمل فشار از طریق تخلیه کردن محفظه ساخته شده و تخلیه هوای محفظه و نهایتا انتقال فشار جو بر روی قطعه کار میباشد . علاوه بر این سیستم حرارتی تعبیه شده در پرس تخت با روغن و سیستم حرارتی پرس وکیوم ممبران با برق می باشد .

دستگاه وکیوم ممبران به صورت عمده وظیفه ی روکش کردن روکش های پی وی سی و هایگلاس را بر روی انواع چوب و مصنوعات چوبی دارد و با اعمال تغییراتی قادر به وکیوم کردن روکش های طبیعی و قطعات سی ان سی کاری شده نیز می باشد.

دستگاه پرس ملامینه

پرس ملامینه - تراشه صنعت اغاج
پرس ملامینه – تراشه صنعت اغاج

دستگاه پرس ملامینه وظیفه ی روکش کردن انواع ام دی اف و نیوپان با روکش ملامینه را بر عهده دارد . این دستگاه پرس از قیمت نسبتا بالاتری نسبت به انواع دیگر برخوردار است و به دلیل هزینه تولید بالای پرس ملامینه این نوع پرس ها با خط تولید ساخته می شود و در اختیار تولید کنندگان بزرگ قرار میگیرد/.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در باره ی پرس ملامینه به اینجا مراجعه کنید

دستگاه پرس غلطکی

پرس غلطکی
پرس غلطکی

دستگاه پرس غلطکی به صورت عمده وظیفه روکش کردن انوع ام دی اف و نیوپان با روکش های کاغذی را عهده دارد می باشد و این نوع پرس نیز به واسطه ی قیمت بالا با خط تولید عرضه شده و در اختیار تولید کنندگان بزرگ ام دی اف و نیوپان رنگی قرار میگیرد

جهت کسب اطلاعات بیشتر در باره ی پرس غلطکی به اینجا مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 6 =