دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

دستگاه پرس وکیوم تک سینی آسانسوری


در طی دهه ی اخیر اهمیت خرید دستگاه پرس وکیوم بر هیچ کسی که در این صنف فعال است پوشیده نیست . این دستگاه قدرت فراوانی در زیبا کردن و پوشانیدن عیوب محصولات جوبی و مصنوعات چوبی را دارا می باشد .

برای  خرید دستگاه پرس وکیوم  دلایل فراوانی وجود  دارد که مصرف کننده چرا و چگونه محصولی را از خانواده ی این دستگاه ها تهیه کند که در ادامه بدان ها میپردازیم.

عوامل موثر بر قیمت پرس وکیوم 

همواره در تمامی ملل و کشور های مختلف وقتی فرد مشتری برای خرید محصولی به بازار مراجعه میکند بعد از اطلاع از کیفیت ، جنس ، موتر ها ، پرازنده ها و حسگر ها و برند هایی که رو ی محصول به کار برده شده است ، سراغ قیمت میروند .

به نوعی قیمت محصول اگر به تمامی مشخصاتی که فرد فروشنده تا قبل از اعلام قیمت به خریدار توضیح داده همخوانی نداشته باشد ، ان جنس از لیست انتخاب های مشتری حذف خواهد شد

در خصوص خرید دستگاه پرس وکیوم چوب نیز داستان به همین صورت است و مشتری بعد از سوال هایی در خصوص قدرت پمپ ، برق مصرفی ، ابعاد میز ، زمان تحویل و … سراغ فاکتور قیمت پرس وکیوم میرود .

در این مقاله از گروه ماشین سازی تراشه صنعت آغاج بر ان هستیم تا با بررسی فاکتور های مهم قیمت پرس وکیوم به برقی از سوالاتی که شاید ذهن مشتریان را قبل یا بعد از خرید درگیر کرده است نیز پاسخ گوییم

چرا باید دستگاه پرس وکیوم بخریم؟

اولین سوالی که مطرح می‌شود این است که اصلاً چرا باید یک دستگاه بخریم که در مورد قیمت آن نگران باشیم؟ آیا قیمت پرس وکیوم با منفعت و سودی که به ما می‌رساند متناسب است؟ با پاسخ دادن به این سؤال می‌توان ادعا کرد که گام مهمی در فرآیند خرید آن‌ها برداشته‌اید.

و تقریباً انجام این کار برای ما توجیه پذیر است. دستگاه پرس وکیوم چه کاری انجام می‌دهد؟ در عرف و در منابع مختلف از این دستگاه‌ها برای روکش کردن سطح چوب و سطح سایر مواد فلزی و پلاستیکی استفاده می‌شود.

البته با توجه به اینکه استفاده از روکش پی وی سی برای چوب در این دستگاه‌ها بیشتر رایج است، سعی می‌کنیم که تمرکز خود را بر این دو مورد قرار دهیم.

در این دستگاه‌ها یک میز قرار دارد که به یک موتور مکنده متصل است و کوره حرارتی بر روی آن قرار می‌گیرد. کوره حرارتی به کمک المنت‌های برقی باعث نرم شدن روکش pvc و فعال شدن چسب دو زمانه می‌شود. از طرف دیگر، پمپ مکنده باعث ایجاد وکیوم و خلق شده و روکش بر روی نمونه کار قرار می‌گیرد.

پرس وکیوم ممبران 6 متری قرنیز
پرس وکیوم ممبران 6 متری قرنیز

در نهایت در اثر مکش، روکش پی وی سی تمام سطح قطعه کار را پوشش داده و فرایند کار دستگاه به پایان می‌رسد. این موضوع در انجام نمونه کارهای مختلف محدودیتی ندارد و به همین دلیل از آن در حوزه‌های مختلف استفاده می‌شود. بنابراین پرداخت قیمت پرس وکیوم چه زیاد و چه کم از لحاظ فنی دستگاه توجیه پذیر است.

با دستگاه پرس وکیوم چه محصولاتی را می توان تولید کرد

برای تولید محصول با استفاده از دستگاه‌های پرس وکیوم ، لازم است که عملکرد کلی دستگاه را در نظر بگیریم و با توجه به این عملکرد، به ساخت محصولات مختلفی فکر کنیم. به عنوان مثال دستگاه‌های معمولی برای روکش کردن سطح نمونه کارهای مختلف با طرح‌های پیچیده و ساده استفاده می‌شود. اگر به دربهای چوبی اتاق منزل یا به چوب به کار رفته در کابینت‌ها و کمدهای منزل نگاه کنید،

می‌توانید نمونه‌هایی از محصولات این دستگاه‌ها را ببینید. اما در برخی از این دستگاه‌ها، مانند دستگاه پرس ممبران ، علاوه بر فرایند روکش کردن، عملیات خمکاری نیز بر روی قطعه کار انجام می‌شود و از این دستگاه‌ها در برخی محصولات خاص مانند کابینت ممبران و محصولات چوبی ممبران استفاده می‌شود. بنابراین می‌توان ادعا کرد که قیمت پرس وکیوم و محصولات آن تا حدود زیادی به عملکرد دستگاه وابسته است. اما چه عواملی در این قیمت‌گذاری مؤثر هستند؟

عوامل تاثر گذار بر قیمت دستگاه پرس وکیوم

تعیین عوامل مختلف مؤثر بر قیمت پرس وکیوم بیشتر تجربی و تابع عملکرد آن دستگاه است. برخی از این فاکتورها به ویژگی‌ها و قابلیت‌های ذاتی دستگاه بر می‌گردد و برخی نیز به تابع سایر شرایط جانبی در بازار و در کارگاه است. با توجه به عملکرد این دستگاه‌ها و میزان تقاضا برای استفاده از آن‌ها مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار بر قیمت پرس وکیوم عبارتند از:

تعداد سینی دستگاه پرس وکیوم

تعداد سینی دستگاه به طور مستقیم بر عملکرد دستگاه تاثیرگذار است و می‌تواند حجم تولید محصولات مختلف را در طول روز افزایش یا کاهش دهد.

به عنوان مثال، دستگاه‌های پرس وکیوم دو سینی نسبت به دستگاه‌های تک سینی فضای بیشتری در اختیار اپراتور قرار می‌دهند و آن‌ها می‌توانند کارهای بیشتری را روکش کنند.

از طرفی دیگر، پرت انرژی در دستگاه‌های دو سینی  کمتر است و به همین دلیل قیمت این دستگاه‌ها بالاتر برآورد می‌شود.

نحوه حرکت کوره و مدل پرس وکیوم

در یک بررسی ساده می‌بینیم که انواع مختلف دستگاه های پرس وکیوم بر اساس حرکت کوره دسته بندی می‌شوند و مدل‌های مختلفی مانند ریلی کشویی، آسانسوری، صندوقی و دو سینی بر همین اساس نامگذاری شده‌اند.

هر کدام از این دستگاه‌ها دارای مزایا و معایب مختص به خود هستند که عملکرد دستگاه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. با توجه به ویژگی حرکت کوره و نحوه قرارگیری آن بر روی میز دستگاه، طبیعی است که قیمت دستگاه پرس وکیوم برای آنها متغیر باشد آنها را با قیمت‌های متفاوتی بفروشند.

قدرت موتور محرک و موتور مکنده دستگاه

در بررسی مشخصات فیزیکی و مشخصات فنی دستگاه پرس وکیوم معمولاً شرکت‌ها به قدرت موتور محرک و قدرت موتور مکنده دستگاه اشاره می‌کنند.

قدرت این موتورها به این دلیل اهمیت دارد که عملکرد و کارکرد دستگاه به طور مستقیم به آنها بستگی دارد. هرچه قدرت این موتورها بیشتر باشد یعنی دستگاه مورد نظر در انجام وظیفه خود موفق‌تر عمل می‌کند.

با این تفاسیر، می‌توان ادعا کرد که قیمت پرس وکیوم تا حدود زیادی به این موتورها و قدرت آنها وابسته است.

وضعیت بازار

 مورد مهم دیگری که به شکل مستقیم قیمت پرس وکیوم را تحت تأثیر قرار می‌دهند و تحت کنترل شرکت‌های فروشنده یا حتی خریداران قرار ندارند، وضعیت بازار و وضعیت ارز است.

ممکن است به دلیل تحریم‌های اقتصادی، ورود برخی دستگاه‌ها یا قطعات به داخل کشور محدود شده و عملاً تقاضا بر عرضه پیشی بگیرد. در این صورت به صورت ناخودآگاه قیمت دستگاه افزایش می‌یابد.

همچنین قیمت نرخ دلار و نرخ ارز نیز می‌توانند در یک مدت زمان کوتاه، تغییر بزرگی در قیمت این دستگاه‌ها به وجود آورد.

برای اطلاع از قیمت محصولات اعم از دستگاه های پرس وکیوم ، سورتینگ ، سی ان سی چوب سنگ و شیشه و امکانات و قابلیت های آن ها با ما در ارتباط باشید

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =