آموزش اپراتوری دستگاه سی ان سی CNC چوب+مدرک رسمی

سی ان سی چوب ابعاد کوچک 60*90

سی ان سی چوب ابعاد کوچک 60*90


لزوم آموزش اپراتوری دستگاه سی ان سی CNC چوب  وقتی نمود می کند که یک دستگاه سی ان سی با هزینه ای بالا تهیه شود و صرفا به دلیل استفاده ی ناکارامد از دستگاه سی ان سی ذکر شده بخشی یا بخش هایی از آن صدمه ببینند و یا کاربر اپراتور مجبور باشد با صحیح و خطا اقدام به یادگیری کار با دستگاه cnc بکند . در چنین شرایطی علاوه بر اینکه اموزش صورت گرفته برای تربیت اپراتور اصولی نبوده است . هر لحظه امکان تخریب و از کار افتادن دستگاه به دلیل استفاده غیر کاربردی به دلیل نبود آموزش

گروه صنعتی تراشه صنعت آغاج با توجه به نیاز روز افزون صنعت چوب به تربیت نیرو های خبره در امر کار با دستگاه های cnc  چوب ، دستگاه های cnc لیزر ،   دستگاه های سی ان سی سنگ و … اقدام

به برگذاری کلاس های آموزشی اپراتوری کرده است .

چه چیز هایی در دوره ی آموزشی اپراتوری دستگاه cnc  خواهید آموخت

کلاس های آموزشی اپراتوری دستگاه های سی ان سی شامل مراحل آموزش طراحی طرح نمونه با نرم افزار های طراحی مانند کورل ، معرفی طرح خروجی از نرم افزار کورل به نرم افزار های ماشین کاری نظیر ARTcam و PowerMill جهت تبدیل مسیر ماشین کاری به G- Code  و M – Code و در نهایت معرفی جی کد های خروجی به کنترل درستگاه و تبدیل آن ها به صفر و یک برای انجام عملیات ماشین کاری

آموزش کار با نرم افزار های CAM و CAD

نرم افزار هایی نظیر CorelDraw از قوی ترین نرم افزارهایی است که برای ایجاد و ویرایش فایل های گرافیکی برداری استفاده می شود. از این نرم افزار بیشتر در طراحی فایل های گرافیکی استفاده می شود که ابعاد بزرگی دارند مانند طراحی بنر و بیلبوردهای تبلیغاتی و … .

یکی از ویژگی های مهم این نرم افزار این است که با توجه به اینکه خروجی این نرم افزار به صورت برداری می باشد، تغییر اندازه تصاویر طراحی شده در آن، هیچ محدودیتی ندارد و می توان تا بینهایت بزرگ کرد بدون اینکه ذره از کیفیت تصویر خروجی کاسته شود. لذا بیشترین کاربرد را در طراحی طرح های ابتدایی جهت ماشین کاری را به دلیل قدرتمند بودن در حین سادگی نرم افزار دارد .

لذا در دوره ی آموزشی یادشده آموزش کار اصولی با نرم افزار ذکر شده به کار آموز داده خواهد شد

آموزش کار با نرم افزار Art Cam

به طور کلی می توانیم بگوییم نرم افزارArtcam یک نرم افزار منحصر به فرد است که به شما امکان ساخت فراورده های سه بعدی با کیفیت بسیار بالا در حداقل زمانی که می توانید تصور کنید را می دهد. این نرم افزار همچنین شما را قادر می سازد تا به راحتی مدل های سه بعدی خودتان را طراحی کنید و مستقیما از پیش طرح هایی که ایجاد کردید یک مدل حکاکی شده چند لایه بدست آورده و یا یک مدل سه بعدی بر روی یک صفحه را حکاکی کنید.

همچنین امکان آن هم وجود دارد که از مجموعه برنامه های برجسته کاری به همراه این نرم افزار استفاده کنید، ابزار ها و استراتژی های پیشرفته نمونه سازی سه بعدی در Artcam راه حل کاملی را برای تمام نیاز های شما ارائه می کنند. همچنین بعنوان یک راه حل موثق و البته کامل برای بسیاری از صنایع مثل ساخت علامت ها، نجاری، قالب سازی، حکاکی، برجسته کاری های سه بعدی، ضرب سکه، بسته بندی، طراحی طلا، و مواردی از این قبیل قابل استفاده است.

نرم افزار Artcam Pro ابزار هایی را در اختیار شما قرار میدهد که به سرعت بتوانید طرح های بسیار پیچیده هنرمندانه ای را ایجاد کنید.

بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان برای تولید انواع محصولات با کیفیت و تعداد بسیار بالا، از نرم افزار Artcam Pro کمک می گیرند تا محدوده تولید و سودشان را افزایش دهند. ویژگی اصلی این نرم افزار ارائه خروجی های بسیار دقیق برای ماشین کاری و دستگاه های سی ان سی است که می توانید مستقیما طرح های خودتان را از طریق دستگاه سی ان سی ایجاد کنید.

حال که شما به صورت مختصر با این نرم افزار آشنا و متوجه شدید که به واسطه این نرم افزار، چه کار هایی را می توان انجام داد لازم است بدانید که در طی این دوره ی آموزشی، ما با ساختار کلی نرم افزار آشنا خواهیم شد و همچنین با انجام پروژه های مختلف به شما عزیزان این امکان را می دهیم تا تسلط لازم را بر روی این نرم افزار کسب کنید و نهایتا بتوانید ایده های ذهنی خود را پیاده سازی کنید.

آموزش کار با کنترلر دستگاه های Cnc

بعد از تبدیل طرح به جی کد و ام کد ، جی کد ها می بایست به کنترلر دستگاه داده شوند تا به زبان ماشین ترجمه شود .دستگاه های موجود در بازار ایران بسته به نوع و کاربری های مختلف و همچنین قیمت دستگاه cnc  از کنترلر های مختلف برای فرمان دادن به موتور های محرکه ی دستگاه سی ان سی بهره می برند که در این دوره ی آموزشی بسته به نیاز افراد شرکت کننده در دوره ی آموزشی طریقه ی کار با کنترلر های مختلف به فرد آموزش داده خواهد شد .

تعمیرات و نگهداری دستگاه cnc

از مهم ترین مباحث مربوط به کار با دستگاه cnc  لزوم و اهمیت توجه به موضوع تعمیرات و نگهداری دستگاه ها و ماشین های cnc  می باشد که به نوعی کیفیت کار خروجی دستگاه سی ان سی چوب و سی ان سی ینگ و سی ان سی لیزر و … و همچنین بازه ی عمر مفید دستگاه به این مهم وابسته می باشد .

سی ان سی روتاری چوب

سی ان سی روتاری چوب

در این دور ه ی آموزشی اصول تعمیرات و نگهداری دستگاه های سی ان سی مختلف به صورت مفصل و طبقه بندی شده بحث شده و به کارآموز آموزش داده خواهد شد .

در طول این دوره به کاراموز با گذراندن 40 ساعت دوره ی آموزشی در 11 جلسه 4 ساعتی  مدرک رسمی وزارت فنی و حرفه ای اعطا خواهد شد .

  • جهت اخذ مدرک در پایان دوره می بایست دو امتحان عملی و تئوری را پشت سر بگذارید . امتحان عملی توسط شرکت برگذار می شود و امتحان تئوری به صورت تستی توسط خود سازمان . نمونه سوال های امتحان در کلاس تجزیه و تحلیل خواهند شد /.

جهت شرکت در کلاس ها می بایست در با تکمیل فروم ثبت نام و پرداخت مبلغ 1/3  شهریه دوره  ثبت نام کنید، با تکمیل دوره با شما جهت شرکت در دوره تماس گرفته می شود . طبق سیاست جدید آموزشگاه زمان هر دوره 11 هفته به طول می انجامد 

در صورتی که کاراموزشی برای دریافت اموزش و مدرک مربوطه عجله داشته باشد کلاس به صورت خصوصی برگذار خواهد شد

در صورتی که کسی نیاز به برگذاری آموزش در شهرستان ها را داشته باشد امکان ارسال اساتید مربوطه موجود می باشد ولی مدرکی به کاراموز در این شیوه اعطا نمی شود. مگر اینکه در انتهای دوره جهت گذراندن امتحان های دوره به آموزشگاه مراجعه فرمایند /.

مجموعه فنی و مهندسی تراشه صنعت اغاج دز جهت بهبود فعایت های اموزشی خود در سطح کشور ایران  خاور میانه با تعمیم پروزه های اموزشی مختلف در نظر دارد با پذیرش علاقه مندان به اموزش کار اپراتوری سی ا سی چوب و سنگ و لیزر و … به صروت خصوصی فعالیت خود را در این بخش کاری گسترده تر کند . 

بر این اساس علاقه مندان به اموزش اپراتوری سی ان سی چوب و سنگ و …. می توانند با مکاتبه با پشتیبانی واتساپ از شرایط این دوره ها کسب اطلاع کنند . لازم به دکر است این کلاس ها در 14 ساعت بصورت کاملا خصوصی برگذار میشود و مفاهیم پایه ی کار با دستگاه ، اصول مقدماتی و حرفه ای طراحی با نرم افزار ارتکم بصورت دو بعدی و سه بعدی و همچنین کار با دستگاه های روتاری تدریس خواهد شد 

همچنین این مجموعه اماده ی ارسال پرسنل و مربیان اموزشی به کارگاه مشتریان در خصوص نصب و راه اندازی و اموزش دستگاه های سی ان سی می باشد و علاقمندان و کاربران گرامی جهت استفاده از این خدمات شرکت نیز می توانند با بخش های فروش و پشتیبانی در تماس باشند

به روز رسانی 1 تیر ماه سال 1400

اخباراخبار سایتاخبار مشتریان

آموزش اپراتوری دستگاه cnc در تهرانآموزش دستگاه تراش cncآموزش طراحی سه بعدی با آرتکمآموزش کار با دستگاه تراش cncاموزش کار با دستگاه cnc چوبکلاس آموزش کورل

18 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

مشاوره رایگان
1
لطفا اجازه بدهید کمکتان کنیم
پشتیبانی آنلاین تراشه صنعت آغاج
ضمن سلام و احترام
از اینکه در وبسایت شرکت تراشه صنعت آغاج میزبان شما هستیم خرسندیم .
چگونه می توانیم کمکتان کنیــــم!؟