دستگاه پرس وکیوم ممبران از جمله دستگاه های روکش چوب و ام دی اف به حساب می آید ، هر خریداری برای تهیه دستگاه پرس وکیوم ممبران MDF می بایست تمامی شرایطی که حاکی از کمیت ، قیمت و کیفیت دستگاه پرس وکیوم MDF ، قطعات استفاده شده ، کیفیت کار خروجی ، گارانتی دستگاه پرس وکیوم ، خدمات پس از فروش دستگاه و …. را مد نظر قرار دهد .

قرار دادن تمامی این شرایط مستلزم این است که خریدار از تمامی شرایط آگاهی داشته باشد.

خرید دستگاه پرس وکیوم

در عصر جدید با توجه به گسترش روز افزون فناوری های نوین در صنایع مختلف صنعت چوب نیز به مشابه سایر صنایع از این قافله عقب نمانده است . ظهور دستگاه های عامل که کار درود گران  را در زمینه های مختلف به سهولت و با کیفیت بهتری انجام می دهد از نمونه های بارز این پیشرفت است .

دستاورد دیگری که پیشرفت فناوری ها در عرصه های مختلف با خود به همراه داشته اند بالا رفتن لیست محصولات و همچنین قدرت انتخاب خریدار است. در بازار کنونی هرقدمی در جهت سود آوری به همان اندازه که می تواند برای صاحبان کسب و کار سود آور باشد ، به همان اندازه نیز خطرناک است .

خرید دستگاه های پرس وکیوم نیز از این مقوله مثتثنا نیست. و البته به واسطه ی قیمت بالای این محصولات لازم دانستیم تا نکاتی را که یاداور معیار های کیفی دستگاه های پرس وکیوم در بازار ایران است را بر شماریم . باشد که بتوانیم در راه خدمت رسانی بیشتر به تمامی فعالان در صنعت چوب موفق تر از قبل عمل کنیم …

فاکتور های لازم برای خرید دستگاه های پرس وکیوم

۱- وزن دستگاه : فاکتور وزن در هنگام خرید دستگاه های پرس وکیوم اهمیت بسزایی در مبحث حمل و نقل دارد ، ولی در مواقعی که دستگاه به صورت خالص از فولاد ساخته می شود . اصول مهندسی لازم جهت مقاو مت قسمت های مختلف دستگاه می بایست رعایت شود .

۲- ابعاد میز کار و حجم دستگاه برای ورود به کارگاه تان: در بحث خرید پرس های وکیوم و ماشین آلات سی ان سی چوب بسته به مکان و جایی که در کارگاه خود برای دستگاه مربوطه در نظر  گرفته اید می توان در خرید بهتر و به صرفه تری داشت .

۳-ماکزیمم ضخامت پرسی که با mm نمابرش داده میشود.

۴- قدرت دستگاه که با فاکتور kw نمایش داده می شود.

۵- فشار وکیوم که بصورت mpa نمایش داده می شود.

۶- باید در نظر داشته باشید که دستگاه بتواند انواع روکش ها را پشتیبانی کند ( روکش های PVC و PET و PP و … ).البته این موضوع بیشتربه پولی که برای خرید دستگاه می پردازد بستگی دارد.

۷- دستگاه باید روی هر سطحی ( چه ابزار خورده و چه صاف ) عمل کند و این ازمزیت های اصلی  دستگاه است.

۸- دستگاهی که مصرف برق کمتری دارد مسلماً دستگاه بهتری است.

برای کسب اطلاعات بیشتر قبل خرید دستگاه های پرس وکیوم مقالات ذیل را مطالعه کنید

پرس وکیوم و امکانات و آپشن های دستگاه های وکیوم

چند نکته قبل خرید پرس وکیوم ممبران

5 دیدگاه

    • ممبران ها نسل قدیم دستگاه های پرس وکیوم هستند که توی ایران به مرحله ی تولید نرسیدن .و اکثرا وارداتی بودند و قیمتی به مراتب بالاتر ( در حد چند برابر) دستگاه های پرس وکیوم دارند . از همین رو تولید شون صرفه ی اقتصادی نداره . به عبارتی کاری که وکیوم ممبران برای شما انتجام میده پرس وکیوم هم با همون کیفیت در میاره براتون لذا نیازی به هزینه ی بیشتر نیست …

    • سیستم حرکتی هد یا همون کوره تفاوتشونه ، البته نمونه ی آسانسوری توی مبحث تسهیل استفاده از دستگاه بهتر خودشو نشون داده

  • آیا اصطلاح بالون پرس که تو کشور های همسایه استفاده میشه همون پرس وکیوم هست یا متفاوته سازوکارش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + نوزده =