loading
پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری


اگر نجار هستید ، یا حداقل با صنف درودگران در ارتباط بوده باشید حتما نام هایی چون ، پرس وکیوم چوب ، دستگاه پرس وکیوم ، دستگاه پرس چوب ، پرس ممبران ، دستگاه ممبران ، دستگاه روکش چوب ، دستگاه وکیوم چوب ، وکیوم ممبران و … و غیره را شنیده اید .

اما به راستی نام اصلی و کار اصلی این دستگاه های چیست و چرا در بازار با نام های متعدد ی  خوانده می شود.

در هر صنف و شغلی که فعال هستید ، مسلما تا به اکنون نام دستگاه های پرس را شنیده و یا حتی طریقه ی کارکرد و کاربرد آن ها را به چشم دیده اید . این دستگاه ها با وارد آوردن فشار زیاد تحت شرایط خاص ، در اکثر موارد باعث به هم چسبیدن دو جسم به یکدیگر می شوند.دستگاه پرس وکیوم ممبران نیز کار مشابهی را انجام می دهد . به هیمن دلیل عنوان “پرس” بر ابتدای نام این دستگاه خودنمایی می کند.

کابرد دستگاه پرس وکیوم ممبران

 • روکش کردن درهای کابینت پس از تراش در توسط دستگاه سی ان سی
 • روکش کردن انواع قطعات ساخته شده از MDF پس از برش با دستگاه سی ان سی (مانند قطعات تشکیل دهنده یک میز کامپیوتر، یک ست تخت خواب، یک کمد ساخته شده از ام دی اف یا غیره)
 • روکش کردن درهایی از جنس ام دی اف، پس از ساخت در از ام دی اف خام
 • روکش کردن قطعات خام MDF
 • روکش کردن هر نوع محصول ساخته شده از MDF

روکش های مورد استفاده دستگاه پرس وکیوم ممبران

 • روکش از جنس PVC
 • روکش چرمی
 • روکش کاغذی
 • روکش ناز چوبی
 • پارچه

شاید بعد از مطالعه ی بخش کاربرد های پرس وکیوم ممبران و مقایسه ی آن با مقاله ی “پرس وکیوم چیست ” به این نتیجه برسید که پرس وکیوم ممبران با دستگاه های پرس وکیوم موجود در بازار و یا حتی دستگاه های پرس وکیوم که تراشه صنعت آغاج تولید می کند ( پرس وکیوم صندوقی ، پرس وکیوم تک سینی ، پرس وکیوم دو سینی ، پرس وکیوم اسانسوری ، پرس وکیوم سه سینی ) یکی هستند . اما متاسفانه باید نا امیدتان کنم …

درست است که کاربرد دستگاه های پرس وکیوم موجود در بازار و دستگاه های پرس وکیوم ممبران یکی است اما این دو دستگاه کارها را به صورتی متفاوت با کیفیتی متفاوت انجام می دهند.

پرس وکیوم ممبران نسل قدیم دستگاه های پرس روکش بر روی چوب بوده است . این دستگاه ها هرگز به مرحله ی تولید داخلی نرسیدند و تماما به صورت وارداتی از کشور های خارجی وارد می شدند. شاید هم اکنون در ایران دستگاه های پرس وکیوم ممبران موجود باشند ، اما مسلما انگشت شمارند …

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

پرس های وکیوم ممبران نسبت به دستگاه های وکیوم موجود در بازار فعلی از قابلیت های بیشتری برخوردار بودند و کیفیت کاری آن ها در مقایسه با پرس های وکیوم فعلی بسیار بهتر بود . اما دلیلی که باعث شد تا دستگاه های پرس وکیوم فعلی موجود در بازار گوی رقابت را از آن خود کنند قیمت ۵ الی ۱۰ برابری دستگاه های وکیوم ممبران نسبت به دستگاه های پرس وکیوم بوده است .

در مقالات آتی در باره ی پرس های وکیوم ممبران بیشتر به بحث خواهیم نشست .

مقالات پرس وکیوممقاله

8 دیدگاه ها

 • سلام و سپاس از مطالبتون
  ۲ خواهش داشتم؛
  اول اینکه تفاوت ها را بفرمایید.
  و دوم اینکه کلمه “ممبران” از کجا اومده و به چه معناست؟ یعنی دلیل این نامگذاری چیه؟

 • لطفا نظرتان را در مورد کیفیت کاینتهایی که معروف به ممبران هستند بفرمایید دوست دارم آشپزخانه کلاسیک داشته باشم اما به قیمت ارزان نمونه هایی از کابینتها ی ظاهرا زیبا به نام ممبران در بازار هست اما نمی دانم از نظر کیفیت چگونه اند بعضی ها معتقدند پوسته پوسته می شوند لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر

  • کاربر گرامی
   عمده فعالیت شرکت فنی مهندسی تراشه صنعت آغاج در بخش تولید ماشین آلات پرس وکیوم و پرس وکیوم ممبران هستش و نه در بخش کابینت و دقیقا هم اطلاع ندارم که چه مدل کابینتی مد نظر شما هستش . ولی قطع به یقین نوع روکش استفاده شده بر روی کابینت و تبحر کاربر اپراتور در کار با دستگاه سهم بسزای در کسب رضایت استفاده ی کننده ی نهایی که شما باشید خواهد داشت .

 • با سلام
  کارگاه کورین و نجاری چوب و ام دی اف دارم میزنم.
  اکثر دستگاهها و گرفتم
  الان دنبال خرید پرس وکیوم برای فرم دادن به کورین میگردم
  ایا پرس وکیوم می‌تونه حرارت بده و کورین رو بحالت نرم در بیاره برای حالت دادن و نیازی برای خرید دستگاه دیگه ای برای حرارت دادن هست یا همین کارو دستگاه پرس وکیوم خودش انجام میده.
  با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *