loading

شرکت های همکار زیادی در بحث سی ان سی و تولید ماشین آلات CNC ، فارق از حیطه ی کاری ( سی ان سی فلز – سی ان سی چوب و ….) در حال فعالیت هستند . در این مقاله قصد دارم نام باسابقه ترین آنها (فقط خارج از ایران ) که سالیان سال به این حرفه مشغول بوده و ماشین آلات فراوانی تولید کرده اند که از نقطه نظر سرعت ، قدرت و بهینگی سرآمد بوده اند را برشماریم

MAZAK

شرکت MAZAK  در سال ۱۹۱۹ در کشور ژاپن پایه گذاری شد ، تولیدات این شرکت یکی از برترین دستگاه های موجود در فروشگاه های فروش دستگاه ی سی ان سی می باشد. هرچند که  ماشین آلات سی ان سی تولید ی این شرکت از قیمت بسیار بالایی برخوردارند و کمتر کسی برای خرید این محصولات استطاعت مالی دارد .

با ذکر این نکته که “دنیای حاضر فروشگاه فروش برند ها است و نه صرفا محصولات ” لذا اگر قصد تهیه ی یک دستگاه سی ان سی برای کارهای سبک یا برای سرگرمی دارید ، پیشنهاد دارم که قیمت های فضایی دستگاه هایی با برند MAZAK  را مطالعه نفرمایید . هرچند سالیان زیادی است که انگشت شمارند  وارد کنندهایی که بر روی وارد کردن محصولات این برند سرمایه گذاری کرده اند /.

Doosan

شرکت Doosan  در سال ۱۸۹۶ در کره ی جنوبی تاسیس شد . دوسان یک شرکت مسیولیت پذیر و خوب در تولید دستگاه های CNC می باشد . استفاده از ماشین آلات سی ان سی با برند “DOoSAN” آسان می باشد و همین امر این برند را دوست داشتنی کرده است . DOOSAN  یکی از شاخه های اصلی ماشین های سی ان سی در فروشگاه های این محصولات می باشد . اگر چه محصولات این شرکت معایبی در بخش طراحی دارند و حتی این معایب در جدید ترین تولیدات این شرکت نیز برطرف نشده اند ، با این حال محصولات این شرکت برای محیط آزمایشگاهی ، کارگاه های تولیدی کوچک و استفاده شخصی ( سرگرمی و …) مناسب می باشد /.

Victor

این شرکت در سال ۱۹۵۴ تاسیس شد ، تولیدات این شرکت از لحاظ کیفی در رده ی قابل قبولی هستند و قیمت های به نسبت معقولاته تری دارند . پایه ی این شرکت تولید ماشین آلات سی ان سی در تایوان می باشد ، با این حال شعبه های زیادی در کشور های آفریقایی دارد . دستگاه هایی با کیفیت ، طراحی پایه ای استراکچر و بیس دستگاه های سی ان سی و از همه مهمتر قیمت مناسب این محصولات ، این برند را به یک برند محبوب در سطح جهان تبدیل کرده است /.

Okuma

Okuma  در سال ۱۸۹۸ در ژاپن تاسیس شد . این برند نیز یکی از شناخته ترین برند های جهانی در تولید ماشین آلات سی ان سی می باشد . قیمت محصولات OKuma  تقریبا منصفانه ( نسبت به دیگر برند های اروپایی…) دارد و به واسطه ی سابقه ی طولانی خود در امر تولید ماشین آلات سی ان سی شرکت قابل اعتمادی می باشد و علاوه بر آن از خدمات پشتیبانی بسیار خوبی برای محصولات خود برخوردار است ( البته برای همه ی کشور ها بغیر ایران …) .

شرکت OKuma  از کنترلر شخصی خود با نام OSP (okuma sampling control)  بر روی محصولات خود استفاده می کند . این کنترلر از وجه های گوناگونی مشابه  کنترلر Fanuc  می باشد ، البته با کمی تفاوت …

Haas

شرکت HAAS  یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده ی ماشین آلات سی ان سی در امریکا می باشد ، و در سال ۱۹۸۳ در کالیفرنیا تاسیس شد . این شرکت با سرعت بسیار زیادی رشد کرده و خود را رقیب جدی برای برند های کره و ژاپنی در تولید دستگاه های سی ان سی کرد . به طور مسلم هم اکنون این برند در زمره ی محبوب ترین برند های تجاری در آمریکا و اروپا قرار دارد .

 

مقالات سی ان سی چوبمقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *