تراشه صنعت اغاج|تولید کننده برتر ماشین الات صنعتی در ایران و خاور میانه

تراشه صنعت اغاج|تولید کننده برتر ماشین الات صنعتی در ایران و خاور میانه


پمپ وکیوم خشک چیست ؟

پمپ وکیوم خشک نیز به مانند پمپ های وکیوم روغنی و پمپ وکیوم آبی در رده ی پمپ های وکیوم یا پمپ های خلا قرار می گیرد. در یک تقسیم بندی دیگر پمپ وکیوم خشک در رده ی پمپ های وکیوم سبک بوده و عمده کاربرد آن در صنایع سبک می باشد . پمپ وکیوم خشک به صورت معمول در صنایعی مورد استفاده قرار می گیرد.که دارای مصارف و محیطی خاص هستند . در پمپ وکیوم خشک نیاز به روغن و آب برای سیستم خنک کردن پمپ وکیوم وجود ندارد.پمپ وکیوم خشک دارای مکانیسم عمل ساده ای می باشد . نحوی عملکرد این پمپ بدین صورت است که در یک طرف پره های گرافیتی روتور عملیات مکش و ایجاد خلاء را انجام می دهند. و با چرخش روتور از طرف دیگر عملیات خروج هوا صورت می گیرد .

مشخصات فنی پمپ وکیوم خشک

پمپ وکیوم خشک به صورت دو نوع و در انواع  پمپ وکیوم خشک تک مرحله ای و پمپ وکیوم خشک دو مرحله ای تولید و عرضه می شود. و تفاوت عمده ی این نوع پمپ وکیوم نسبت به نمونه های روغنی در این است که میزان خلاء این پمپ ها از پمپ وکیوم روغنی کمتر است و دارای میزان خلاء بین ۱ تا ۱۰ میلی متر جیوه می باشد. از لحاظ سایز این پمپ ها در ابعادی از چند متر مکعب و چند صد متر مکعب تولید می شوند.

پمپ وکیوم های خشک  از استحکام و عمر بالایی برخوردار می باشند و نحوه ی عملکرد آن سبب شده تا کمترین میزان آلایندگی را دارا باشد. از دیگر ویژگی های پمپ وکیوم خشک می توان به عدم نیاز به روغن ، دارای حجم کم ، بدون صدا و بدون لرزش ، اصطحلاک پایین ، ایمنی بالا ، تعمیر و نگهداری آسان ، مصرف برق کم و … اشاره کرد

کاربرد پمپ وکیوم خشک در صنایع مختلف

پمپ وکیوم خشک بیشترین کاربرد را در اتوکلاوهای کوچک ، آزمایشگاه ها ، دندان پزشکی ، چیلرها ، سردخانه ، هواساز ها و … دارد. این پمپ وکیوم علاوه بر این  در صنایعی مانند صنایع چاپ و بسته بندی ، صنایع شیمیایی ، صنایع دارویی ، صنایع غذایی ، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و دیگر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که پمپ وکیوم خشک انتخاب مناسبی برای دستگاه های وکیوم و پرس وکیوم نمی باشد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 6 =