کنترلر رادونیکس cam pro

کنترلر رادونیکس cam pro


قفل گذاری رادونیکس یا قفل محور های کنترلر رادونیکس جهت کنترل میزان استفاده کاربر از ماشین سی ان سی و کنترل غیر فعال کردن دستگاه توسط مالک اصلی دستگاه در صورتی که دستگاه سی ان سی به صورت اجاره ای یا ودیعه به شخص ثالث ای واگذار شده ولی وی به تعهدات خود عمل نمی کند اصلی ترین عامل برای اموزش این بخش از کنترلر رادونیکس می باشد ، که جزو برتر های پنهان کنترلر رادونیکس می باشد .

موارد امنیتی در کنترلر رادونیکس Radonix Cam Pro

قفل های زمان دار در کنترلر رادونیکس

قفل های زمان دار، ابزاری هستند برای کنترل فرایند تسویه مالی دستگاه ساخته شده، که به سازندگان این امکان را می دهد که در زمان هایی مشخص، عملکرد دستگاه را متوقف کرده و ادامه کار دستگاه بدون اجازه سازنده امکان پذیر نباشد. این اجازه در قالب کلمه های رمز در تاریخ های مورد نظر سازنده روی سخت افزار کنترلر ثبت می شود و در صورت تغییر نرم افزار یا کامپیوتر، تغییر نمی کند.

بیشترین تعداد قفل های زمان داری که می توان روی کنترلر Radonix CAM-Pro LAN  تعریف کرد 24 عدد می باشد و طول رمز هر یک می تواند تا 8 حرف یا عدد انگلیسی با تفاوت بین حروف کوچک و بزرگ باشد. تاریخ ها بر اساس ماه میلادی قابل تعریف می باشند و ساختار آن می بایست با ساختاری که حین تعریف آنها توسط نرم افزار ارائه می شود منطبق باشد.

فعال سازی قفل های زمان دار در کنترلر رادونیکس

برای تعریف قفل های زمان دار اتصال کنترلر به کامپیوتر و برقراری ارتباط کنترلر و اینترفیس ضروریست. به عبارتی کنترلر باید Online  باشد. سپس باید کد فعال سازی ساعت داخلی کنترلر را وارد کرد. این کد همانند مابقی کد های فعال سازی کنترلر کدی 16 رقمی است که در تب Security  از پنجره Setting در قسمت Activation Code  وارد شده و با زدن دکمه Enter فعال می شود.

بروز رسانی ساعت و تقویم کنترلر Radonix

پس از ورود کد فعال سازی، دکمه Update در قسمت Internal Clock فعال می شود و امکان به روز رسانی ساعت و

تاریخ کنترلر بوجود می آید. توجه داشته باشید که به روز رسانی بر اساس ساعت و تقویم کامپیوتر صورت می گیرد، بنابراین از دقیق بودن ساعت و تاریخ کامپیوتر قبل از به روز رسانی اطمینان حاصل کنید .توجه داشته باشید در صورتی که از قبل قفلی روی کنترلر تعریف شده باشد، دکمه Update  فعال نخواهد شد و در صورت نیاز به به روز رسانی، باید همه قفل های تعریف شده حذف شوند.

تعریف قفل های زمان دار در کنترلر

در قسمت Conditions دو کلید، یکی برای تعریف قفل Add  و دیگری برای حذف Remove   قرار دارد که امکان

تعریف تا 24 قفل و یا حذف آنها را به سازنده دستگاه می دهد. پس از زدن دکمه Add  پنجره ای برای تعریف قفل باز می شود که ساختار تعریف قفل را نشان می دهد. قفل ها حتما باید با این ساختار تعریف شوند. برای حذف یک قفل، دانستن رمز آن ضروریست، بنابر این در صورت ندانستن رمز و یا فراموش کردن آن امکان حذف رمز وجود نخواهد داشت.

::: چند نکته ی مهم :::

  • هنگامی که تاریخ یک قفل فرا رسیده باشد یا تاریخ آن گذشته باشد، با فرمان اجرای برنامه اخطاری به کاربر با مزمون Condition Key داده می شود و از کاربر رمز آن قفل را می خواهد. در صورتی که کاربر این رمز را داشته باشد با وارد کردن آن برنامه به روال عادی عملکرد باز می گردد ولی در غیر این صورت امکان اجرای برنامه وجود نخواهد داشت.
  • در صورتی که تاریخ قفل در حین اجرای پروژه ای فرا رسد، اخطار قفل ظاهر نخواهد شد. بلکه این اخطار در فرمان بعدی اجرا توسط کاربر ظاهر خواهد شد.
  • قفل زمان دار فقط فرمان اجرای برنامه را تحت تاثیر قرار می دهد و ما بقی فرمان های اینترفیس مانند فرمان های دستی و ورودی خروجی ها کماکان فعال می باشند.
  • درحین تعریف قفل ها حتما تمرکز لازم را داشته و به حروف کوچک و بزرگ رمز وارد شده دقت کنید و حتما رمز ها را در جایی مطمئن ثبت کنید، زیرا در صورت مغایرت رمز و یا فراموشی آن، امکان حذف وجود ندارد و تنها راه ممکن پاک کردن حافظه کنترلر توسط سازندگان آن است.
  • در صورت ایجاد اختلال عمدی در عملکرد ساعت کنترلر روی سخت افزار آن، کنترلر به طور کلی از کار افتاده و تنها راه بازیافت آن برنامه ریزی مجدد آن توسط سازنده کنترلر می باشد.
  • لیست قفل های وارد شده بدون کد فعال سازی ساعت کنترلر، دیده نخواهد شد. بنابراین کاربر ها امکان رویت تعداد و تاریخ قفل ها را نخواهند داشت.
  • سازنده کنترلر به روز رسانی، پاک کردن حافظه و برنامه ریزی مجدد آن را بدون هماهنگی خریدار اصلی کنترلر که در اسناد شرکت سازنده کنترلر ثبت شده انجام نخواهد داد. بنابر این سازندگان دستگاه اطمینان داشته باشند که خریداران بدون هماهنگی آنها امکان حذف قفل های زمان دار را نخواهند داشت.

تنظیم کلمه ی عبور بر روی تنظیمات کنترلر رادونیکس

برای حفظ تنظیمات اساسی دستگاه و جلوگیری از تغییرات نا خواسته توسط افراد غیر متخصص، می توان کلمه عبوری

8 کاراکتری شامل اعداد، حروف و علائم با حساسیت حروف کوچک و بزرگ بر روی اینترفیس تعریف کرد. این کلمه عبور امکان تغییر در قسمت هایی از تنظیمات که مربوط به متغیر های اساسی دستگاه می شود را محدود کرده و بدون آن تنها قسمت های عمومی تنظیمات قابل تغییر می باشد.

کلمه عبور توسط نسخه پشتیبان تنظیمات انتقال پیدا می کند، بنابراین در صورت نصب نسخه پشتیبان تنظیمات رو کامپیوتر دیگر، تغییر تنظیمات نیازمند دانستن آن کلمه عبور می باشد.

برای تعریف، تغییر و یا حذف کلمه عبور از دکمه Change در تب Security  از پنجره Setting  بخش Password

استفاده کنید.

برای تغییر و یا حذف، دانستن کلمه عبور قبلی ضروریست. برای حذف کلمه عبور، پس از وارد کردن کلمه عبور قبلی، جای کلمه عبور جدید را خالی گذاشته و کلمه عبور را تایید کنید. در نظر داشته باشید که Space یا فضای خالی نیز کاراکتر به حساب می آید.کلمه عبور تنظیمات، روی سخت افزار ثبت نمی شود، بنابر این از ایمنی قفل های زمان دار برخوردار نمی باشد.

زمان کارکرد کنترلر رادونیکس

زمان کارکرد کنترلر توسط گزینه Work در تب Security  از پنجره Setting  هنگامی که ارتباط کنترلر و اینترفیس بر قرار است، نمایش داده می شود.

روشن بودن کنترلر و یا آن لاین بودن، شرط ثبت زمان کار کرد کنترلر نمی باشد و این زمان فقط شامل مواقعی است که برنامه ای اجرا می شود.

 

با تشکر از هم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *