دستگاه پرس وکیوم ممبران از جمله دستگاه های روکش چوب و ام دی اف به حساب می آید ، هر خریداری برای تهیه دستگاه پرس وکیوم ممبران MDF می بایست تمامی شرایطی که حاکی از کمیت ، قیمت و کیفیت دستگاه پرس وکیوم MDF ، قطعات استفاده شده ، کیفیت کار خروجی ، گارانتی دستگاه پرس وکیوم ، خدمات پس از فروش دستگاه و …. را مد نظر قرار دهد . قرار دادن تمامی این شرایط مستلزم این است که خریدار از تمامی شرایط آگاهی داشته باشد.

خرید دستگاه پرس وکیوم

در عصر جدید با توجه به گسترش روز افزون فناوری های نوین در صنایع مختلف صنعت چوب نیز به مشابه سایر صنایع از این قافله عقب نمانده است . ظهور دستگاه های عامل که کار درود گران  را در زمینه های مختلف به سهولت و با کیفیت بهتری انجام می دهد از نمونه های بارز این پیشرفت است .

دستاورد دیگری که پیشرفت فناوری ها در عرصه های مختلف با خود به همراه داشته اند بالا رفتن لیست محصولات و همچنین قدرت انتخاب خریدار است. در بازار کنونی هرقدمی در جهت سود آوری به همان اندازه که می تواند برای صاحبان کسب و کار سود آور باشد ، به همان اندازه نیز خطرناک است . خرید دستگاه های پرس وکیوم نیز از این مقوله مثتثنا نیست. و البته به واسطه ی قیمت بالای این محصولات لازم دانستیم تا نکاتی را که یاداور معیار های کیفی دستگاه های پرس وکیوم در بازار ایران است را بر شماریم . باشد که بتوانیم در راه خدمت رسانی بیشتر به تمامی فعالان در صنعت چوب موفق تر از قبل عمل کنیم …

فاکتور های لازم برای خرید دستگاه های پرس وکیوم

۱- وزن دستگاه : فاکتور وزن در هنگام خرید دستگاه های پرس وکیوم اهمیت بسزایی در مبحث حمل و نقل دارد ، ولی در مواقعی که دستگاه به صورت خالص از فولاد ساخته می شود . اصول مهندسی لازم جهت مقاو مت قسمت های مختلف دستگاه می بایست رعایت شود .

۲- ابعاد میز کار و حجم دستگاه برای ورود به کارگاه تان: در بحث خرید پرس های وکیوم و ماشین آلات سی ان سی چوب بسته به مکان و جایی که در کارگاه خود برای دستگاه مربوطه در نظر  گرفته اید می توان در خرید بهتر و به صرفه تری داشت .

۳-ماکزیمم ضخامت پرسی که با mm نمابرش داده میشود.

۴- قدرت دستگاه که با فاکتور kw نمایش داده می شود.

۵- فشار وکیوم که بصورت mpa نمایش داده می شود.

۶- باید در نظر داشته باشید که دستگاه بتواند انواع روکش ها را پشتیبانی کند ( روکش های PVC و PET و PP و … ).البته این موضوع بیشتربه پولی که برای خرید دستگاه می پردازد بستگی دارد.

۷- دستگاه باید روی هر سطحی ( چه ابزار خورده و چه صاف ) عمل کند و این ازمزیت های اصلی  دستگاه است.

۸- دستگاهی که مصرف برق کمتری دارد مسلماً دستگاه بهتری است.

پرس وکیوم ممبران  آسانسوری

پرس وکیوم آسانسوری

۹- سرعت دستگاه هر چه بالاترباشد بهتراست

۱۰ – اکثر دستگاه ها برای شروع کار نیاز به پیش گرما‍ش و یا به اصطلاح آماده سازی کار دارند.دستگاهی بهتراست که نیاز به پیش گرما‍ش آن حداقل باشد.

۱۱-اینکه مبتوانید بصورت دستی ( غیراتوماتیک) با دستگاه کار کنید نیزازمزیت دستگاه های پرس وکیوم  خوب است.

۱۲- دستگاه پرس وکیوم هرچه ارتفاع بیشتری را پشتیبانی کند بهتر است.

۱۳- قالبلیت خم ام دی اف نیز یکی دیگر از آپشن های دستگاه های پرس وکیوم می باشد . لذا در هنگام خرید به این مبحث نیز توجه داشته باشید

۱۴ – توجه به امر پشتیبانی کردن دستگاه پرس وکیوم از برق ۳ فاز یا تک فاز بسته به محلی که کارگاه شما در آن ناحیه وجود دارد از اولویت های خرید دستگاه وکیوم چوب می باشد .

۱۵- اهمیت کیفیت کار خروجی دستگاه پرس وکیوم امری است که بر کسی پوشیده نیست . لذا قبل از خرید دستگاه های پرس وکیوم حتما با کسی که قبلا از این نوع ماشین آلات استفاده کرده مشورت کنید . و یا خودتان سعی کنید با دستگاه کار کنید ، یا حداقل اپراتور شرکت تولید کننده دستگاه وکیوم در حضور شما قطعاتی را به صورت آطما

کاربرد پرس وکیوم ممبران

  •  روکش کردن درهای کابینت پس از تراش در توسط دستگاه سی ان سی
  • روکش کردن انواع قطعات ساخته شده از MDF پس از برش با دستگاه سی ان سی (مانند قطعات تشکیل دهنده یک میز کامپیوتر، یک ست تخت خواب، یک کمد ساخته شده از ام دی اف یا غیره)
  • روکش کردن درهایی از جنس ام دی اف، پس از ساخت در از ام دی اف خام
  • روکش کردن قطعات خام MDF
  • روکش کردن هر نوع محصول ساخته شده ازMDF
  • خم چوب و ام دی اف
  • روکش کردن ام دی اف با پارچه ، چرم ، پاکسی و انواع رو کش های مصنوعی و طبیعی

روش کار دستگاه های پرس وکیوم ممبران یا روکش پی وی سی..

– مالیدن چسب مخصوص بر روی سطح قطعه
– کشیدن لایه PVC (لایه نازک چوب و …) بر روی سطح قطعه
– قرار دادن قطعه روکش خورده داخل دستگاه
– گرم کردن و چسباندن لایه از طریق ایجاد خلا در دستگاه

روکش های مورد استفاده در دستگاه های پرس وکیوم ممبران یا پرس وکیوم چوب و ام دی اف

– روکش از جنس PVC
– روکش چرمی
– روکش کاغذی
– روکش ناز چوبی
دستگاه پرس وکیوم ممبران یا پرس وکیوم در ابعاد مختلف و به صورت تک میزه و دومیزه ، سه میزه ، آسانسوری و صندوقی ، ریلی و واگنی  قابل ارائه هستند.

چرا باید ما را انتخاب کنید!؟
مشتریان گرامی برای تماس با بخش فروش و اطلاع از شرایط و قیمت محصولات می توانند از طریق بخش “تماس با ما ” با بخش فروش شرکت فنی مهندسی تراشه صنعت آغاج در تماس باشند/.