loading

سی ان سی چوب و چند توصیه برای خریداران آن در سال 97

سی ان سی چوب

سی ان سی چوب


دستگاه های سی ان سی اعم از سی ان سی سنگ سی ان سی چوب ، سی ان سی فلز ، لیزر و … همه و همه سیستم هایی یکپارچه و واحد دارند که به دلیل اهمیت  کیفیت  و پیچیدگی  طراحی  و تولید قطعات کمتر شرکتی در سطح جهان  پیدا می شود تا صفر تا صد قطعات آن را قادر به تولید با کیفیتی  قابل قبول باشند . 

به همین  دلیل  قطعات این دستگاه ها به مانند گوشی ها ، کامپیوتر ها و …  در شرکت های مختلف تولید شده  و  بعد از ازمایش های متعدد و رسیدن به سطح کیفی  مورد نظر توسط شرکت های تولید کننده ی دستگاه های سی ان سی خریدارای و برای تولید  دستگاه مورد نظر استفاده می شوند.

جایگاه ایران در تولید قطعات دستگاه های سی ان سی

متاسفانه یا خوشبختانه ایران کشوری واردات محور است و به یمن وجحود کشور دوست و همسایه مان چین

که تولید عمده ی مواد و ملزومات صنایع مختلف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را دارد ، تمامی  ملزومات  مورد  نیاز  کشور توسط این کشور به صورت مستقیم یا  تحت لیسانس سرکت های معتبر اروپایی وارد می شود.

چون تمامی  اجناس  مورد نیاز  صنایع در ابعاد و اندازه ها و رنگ ها و قیمت های مختلف وارد می شود کمتر کسی جرات  وارد شدن   به عرصه ی تولید این ملزومات را دارد.

علاوه بر کشور  دوست  و همسایه چین ، ترک ها نیز بازار واردات محور ایران را  منطقه ی سوداوری برای فعالیت می دانند و بماند که کیفیت تولیدات  چین در بسیاری از موارد نسبت به تولیدات  ترکیه برتری دارد  .

در یک جمع بندی کوتاه مهندسین ایرانی به دلیل  مشکلاتی عدیده ای  که در بحث تولید و عرضه ی قطعات سی ان سی در داخل کشور به لطف  رسیدگی های  مسیولین محترم وجود دارد تا به اکنون قادر به فعالیت تا به اکنون نبوده اند و  انگشت شمار  شرکت هایی نیز که قصد ورود داشته اند در مدت زمان اندکی  از بازار رقابت با محصولات چین خارج شده اند .

توصیه هایی برای خریداران  سی ان سی در سال 97

سال 97 با توجه به وضعیت به وجود آمده ی اقتصادی ، گرانی  ارز ، پایین آمدن  ارزش پول ملی و بسیاری از دلایل منقول و غیر منقول و البته  تغییر روزانه تورم بازار مشکلات عدیده ای برای تولید کنندگان دستگاه های سی ان سی و هم چنین خریداران این محصول به وجود آمده است  که به نوعی  باعث داغ شدن بازار دستگاه های سی ان سی دست دوم ( cnc چوب کارکرده ) در بازار شده است .

مشکلاتی  که  تولید کنندگان با آن دست و پنجه نرم می کنند کمبود قطعات اولیه ی موجود در بازار می باشد . به عبارتی برخی  قطعات به دلیل مشکلات در واردات  و کمبود در بازار  به صورت حبابی گران شده اند و برخی دیگر  به دلیل احتکار …

و همچنین به دلیل شرایط خاص حاکم بر بازار دیگر هیچ تولید کننده ای قادر به فروش شرایطی محصول خود نیست زیرا که قیمت قطعات اولیه به صورت لحظه ای محاسبه شده و فقط به صورت نقدی به شرکت ها واگذار می شوند. و شرکت ها نیز به واسطه ی غیر قابل پیش بینی بودن وضعیت تنها قادر به فروش نقدی می باشند/.

از سوی دیگر به دلیل پایین آمدن ارزش پول ملی نقدینگی موجود در بازار کفاف مبادلات روزانه را نمی دهد و به عبارتی ساده تر برای خرید های با مبالغ بالا نقدینگی موجود در دست مردم کفاف نمی دهد. فلذا تولید دستگاه های سی ان سی در بازار فعلی با سختی های زیادی همراه است .

قطع بر یقین شرایط به صورت فعلی باقی نخواهد ماند . هرچند چیزی ارزانتر نمی شود ولی مسلما وضعیت قطعات سی ان سی در بازار دستخوش تغییراتی خواهد شد فلذا به خریداران محترم  دستگاه های cnc پیشنهاد میکنم در شرایط پیش آمده ی فعلی دست نگاه داشته و مبادرت به خرید نکنند/.

 

اخباراخبار مشتریان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *