سی ان سی چوب ابعاد کوچک 60*90

سی ان سی روتاری چوب


گاهی وقت ها مشتری هایی برای خرید سی ان سی چوب (CNC چوب)به دفتر شرکت مراجعه می کنند ، و اولین سوالی که از نماینده ی شرکت درباره ی دستگاه های سی ان سی چوب  (CNC چوب) می پرسند این است که آیا شرکت شما سی ان سی را تولید می کند  یا مونتاژ …!؟

بنا به حرف این قلیل افراد برآن شده ایم که که تکلیف خود را مشخص کنیم ، به راستی ما تولید کننده ی دستگاه های سی ان سی چوب هستیم یا مونتاژ کننده ی  دستگاه ها ….

بدون شک برای همه ی شما این اتفاق افتاده که برای خرید یک سیستم کامپیوتری به بازار رفته باشید . فروشنده ابتدا در مورد کار شما می پرسد و شما شروع به پاسخ  دادن می کنید ، برای مثال شما یک سیستم کامپیوتری برای بازی کردن می خواهید و طراحی کارهای سه بعدی و گاها چرخی در اینترنت …

فروشنده بسته نیاز شما نوع مادربرد ، هارد ، ROM ، Cash  گرافیک ، سی دی رایتر و دی وی دی رایتر ، پاور و ….. را انتخاب و در پایان نظر شما رابه چندین محفظه نگهدارنده ی این قظعات یا به اصطلاح کیس جلب می کند. و شما با انتخاب کیس خود ، قطعات را بر روی آن چیدا ، کابل های مربوطه را اتصال داده و سیستم کامپیوتری شما آماده می شود و شما تحویل می گیرید .

اما تابحال دیده نشده است که روی یک مغازه ی خدمات کامپیوتری نوشته شود ، تولید کننده ی کامپیوتری های صنعتی ، game هنری و …

در بحث دستگاه های سی ان سی چوب نیز این بحث تکرار می شود . به طور کلی در هیچ کشوری و هیچ تولید کننده ای قادر به تولید یک دستگاه سی ان سی از مرحله ی صفر تا ۱۰۰ نیست و البته اگر تولید کند بازهم کیفیتی که باید را نمی تواند تضمین کند. زیرا که تولید هرقطعه از قطعات این نوع دستگاه ها مراحلی پیچیده و طاقت فرسا دارد و نیازمند سال ها تحقیق و بررسی در این زمینه می باشد .

لذا  یک دستگاه سی ان سی( دستگاه CNC چوب)  همانگونه که در کشور دوست و همسایه مان چین ، مونتاژ می شود و همانطور که در ایران مونتاژ می شود در اروپا و آمریکا و ایتالیا و ترکیه و …. نیز مراحل مونتاژ را طی می کند . و تنها قسمت تولیدی که در شرکت های تولید کننده ی سی ان سی اتفاق می افتد مبحث تولید شاسی و یا شاسی سازی می باشد که از حوصله ی این بحث خارج است ، و نیازمند یک بررسی کامل ….

فقط نکته ای که اینجا می بایست بدان اشاره کرد تا مقدمه ای برای مقاله و نوشته ی آتی باشد اینکه دستگاه سی ان سی چوب از در یک تقسیم بندی کلی به دوبخش تقسیم می شود ، بخش اول قطعات آماده ی خریداری شده مانند ( اسپیندل ، ریل ، رک ، موتور محرکه ، کنترل ، قطعات برقی مانند پاور و ….) و شاسی ، قسمت اول قطعات که در تولید یک دستگاه سی ان سی به کاربرده می شود و به نوعی جزو مشخصات کتابی یک سی ان سی چوب می باشد ، به صورت آماده خریداری شده و به هم دیگر اسمبل می شوند ، اما قسمت دوم خیر

به خاطر داشته باشید که اگر تمامی این قطعات را روی یک میز مدیریتی مونثاژ کنیم ، باز هم خروجی ما یک دستگاه سی ان سی خواهد بود . اما این کجا و آن کجا.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 4 =