چسب ممبران و چسب پرس وکیوم

چسب ممبران و چسب پرس وکیوم


راهنمای استفاده تهیه و خرید چسب پرس وکیوم

از چسب پرس وکیوم  برای چسباندن روکش پی وی سی و های گلاس با پرس وکیوم بروی ام دی اف و یا لترون و ورق های دیگر استفاده می شود. همچنین این نوع چسب برای دستگاه پرس تخت نیز کاربرد دارد.

۱- از این چسب برای پرس های لمینت و پلاستیک لمینت و همچنین کارهای مبلمان و کابینت نیز استفاده می شود.در مدل های تک جزیی و دو جزیی قابل ارائه می باشند و به

چسب ممبران و چسب پرس وکیوم
چسب ممبران و چسب پرس وکیوم

اسم چسب های ممبران نیز شناخته می شوند.از مشخصات بارز این مدل چسب ها کاربرد آن در کارهای سنگین و برای دستگاههای بسیار بزرگ و حجیم است.

۲- در خرید آن باید دقت کنید که با روکش شما از لحاظ رنگ همخوانی داشته باشد و این خیلی بهتر است.و مطمئناً رنگ های طبیعی تر می تواند بهتر باشد.این محصول دارای رنگ های متنوع نیز هست که در ایران کمتر موجود است.

۳- زمان مفید عمل کردن چسب نیز از دیگر فاکتورهای مورد نظر در زمان خرید است.مثلاً در دمای ۵۰ درجه چقدر زمان گیرایی مفید چسب می باشد که در کاتالوگ آن باید دقت شود.

۴- اصولاً چسبی خوب است که نیاز به مخلوط کردن نداشته باشد و یا کمتر داشته باشد و کمتر توده ای شود.البته در دستگاههایی که از این چسب ها استفاده می کنند به نسبت زمانی عین در مخزن مخلوط می شوند.

۵- چسب خوب باید در مقابل آب مقاومت بالایی داشته باشد.

۶- فاکتورهایی نظیز زمان اسمبل و کلامپینگ نیز باید مد نظر گرفته شود که برای دماهای بالاتر این زمان باید کمتر باشد.

۷- یک چسب خوب باید با کمترین فشار ممکن بچسبد و خوب نیز بچسبد.و این نکته بسیار مهمی است و شاید در کارایی دستگاه پرس شما به مرور زمان تاثیر بسزایی داشته باشد چون با کمترین فشار به دستگاه می توانید کار وکیوم را انجام دهید.

نکته : همچنین از این چسب ( چسب ممبران ) برای چسباندن قطعات طلق وکیوم به مقوا به روش گرم  استفاده میشود.بدین صورت که ابتدا چسب را بر روی سطح کاغذ یا مقوا میزنند سپس به آن زمان میدهند تا به مرور در مجاورت هوا خشک شود.سپس قطعات محصول را بر حسب طراحی بسته بندی بر روی کاغذ یا داخل طلق وکیوم میگذارند.طلق و مقوا را زیر پرس گرم حرارتی قرار (و یا عبور) میدهند و همین حرارت با نرم کردن طلق و زنده کردن مجدد چسبی که از قبل بر روی مقوا زده شده دو لایه را به هم میچسباند.در این نوع بسته بندی ها محصول از نفوذ هوا در امان میباشد و کاملا پلمپ میشود و بسیار مقرون به صرفه میباشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *