loading
سی ان سی چوب ابعاد کوچک 60*90

سی ان سی چوب ابعاد کوچک 60*90


1- نیروی انسانی طراح و اپراتور

فراموش نکنیم که دستگاه های CNC چوب برای کار کردن نیاز به برنامه ریزی دارند و نیرو های متخصصی که که اصطلاحا نام اپراتور را یدک می کشند.و البته چیزی که به طور قطع مشخص است کسی برای تفریح یا بالا بردن کلاس کار کارگاه خود نیاز به خرید دستگاه های سی ان سی چوب ندارد و همه به گونه برای بالا بردن سود آوری خود اقدام به خرید این ماشین ها می کنند . لذا برای اینکه از ضرر وزیان خود و کارگاه تان جلوگیری کرده باشید قبل از اقدام به خرید از در دسترس بودن متخصصین طراح و اپراتور اطمینان حاصل کنید .

2- نوع و قدرت موتورهای فرمان (سروو موتور یا استپر موتور)

سروو موتور دقت و قیمت بالاتری دارد ولی می ارزد. استپرموتور تکنولوژی فدیمی ست و برای کارهای حرفه ای و سه بعدی اصلا پیشنهاد نمیشود. قدرت موتورها را هم به تناسب کار انتخاب کنید. مثلا برای cnc چوب 80*120 سانتیمتر ، قدرت 400 وات مناسب است. همچنین استفاده از موتور ترمزدار برای محور z توصیه میشود

3- مارک موتورهای فرمان

در ایران موتورهای دلتا ، پاناسونیک و مکاپیون جواب داده اند و پشتیبانی دارند. انتخاب مارک سرووموتور یکی از پارمترهای اصلی ماشین ساز cnc ست.

4- ابعاد ماشین (x y z و محورهای دیگر)

(ابعاد قطعه کار را در حداکثر احتمالات در نظر بگیرید. چون ارتقای کورس محورهای دستگاه عملا امکان پذیر نیست و ارزش اقتصادی ندارد.)

5- نوع اسپیندل (ساده ، tool change)

 

قبل از خرید دستگاه چرتکه برای یک لحظه ماشین حساب مهندسی خود را کنار گذاشته و چرتکه ای بیندازید . دقیقا چه طرح ها و کارهایی را می خواهید با ماشین های CNC انجام دهید . اگر در کارهایتان نیاز به تعویض ابزار فراوانی دیده می شود حتما از دستگاه های Tool change  دار استفاده کنید

6- سرعت اسپیندل

(با توجه به نوع کار) (معمولا برای چوب 24000 دور)

7- قدرت اسپیندل

(با توجه به نوع کار) (معمولا برای چوب 3 کیلووات)

8- سیستم خنک کننده (آب خنک ، هوا خنک)

(اسپیندل آب خنک کم صدا و کم استهلاک و گرانتر است.)

مقالات سی ان سی چوبمقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *