پرس وکیوم تک سینی آسانسوری

پرس وکیوم تک سینی اسانسوری تصا ماشین با فریم پنوماتیک


مقدمه

عمده کاربرد دستگاه پرس وکیوم در صنایع چوب و کابینت سازی می باشد . دستگاه پرس وکیوم قادر است محصولات چوبی و مصنوعات چوبی کاملا متفاوتی را خلق کرده و ظاهر قطعات چوبی را دگرگون نماید . دستگاه پرس وکیوم شیوه ای نوین و خلاقانه برای تغییر ظاهر محصولات چوبی می باشد و قادر است تا طرح های مختلفی اعم از طرح های چوبی ، طراح های انواع کاشی ها ، طرح های ساده و شکیل را به محصولات چوبی هدیه نماید . اکثر لوازمی که برای دکوراسیون داخلی استفاده میشوند با دستگاه پرس وکیوم تولید میشوند و این دستگاه محصولات را با ظاهری دلنشین روانه ی بازار می نماید .

دستگاه پرس وکیوم چیست

انواع چوب، ام دی اف و نئوپان خام در تهیه بسیاری لوازم از جمله کابینت و درب های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. نقطه ضعف تمام این موارد این است که ظاهر جذابی ندارند و مهم‌تر از همه در برابر عوامل خارجی همچون رطوبت، نور خورشید و حشرات آسیب پذیر هستند.

انواع دستگاه های پرس وکیوم

دستگاه های پرس وکیوم بسته به نوع ، ساختار و موارد استفاده در گروه های مختلف رده بندی میشوند و هرکدام بسته به نوع کار کاربردها مختلف دارند

کاربرد دستگاه های پرس وکیوم

 • روکش کردن انواع روکش های طبیعی
 • خم ام دی اف و تخته سلایی
 • روکش کردن قطعات سی ان سی کاری شده با روکش پی وی سی
 • روکش کردن قطعات نیوپان و ا دی اف با روکش هایگلاس

قطعات مختلف استفاده شده در دستگاه پرس وکیوم

 سیستم کنترل و طراحی

در این سیستم اپراتور مشخص می‌کند که قرار است که چه الگویی طراحی شود و چه طرحی بر روی چوب پیاده شود.

در واقع اصلی‌ترین و مهمترین بخش طراحی و کنترل دستگاه در این قسمت صورت می‌گیرد و اپراتور عمدتاً کار خود را در این بخش انجام می‌دهد.

سینی دستگاه پرس وکیوم

سینی یکی دیگر از بخش‌های مهم دستگاه پرس وکیوم است که شکل نهایی قطعه مورد نظر را تعیین می‌کند.

سیستم عملکرد سینی بدین صورت است که توسط المنت‌های برقی به شدت گرم شده و امکان شکل دهی به لایه اضافی مورد نظر را فراهم می‌کند.

در واقع سینی شرایطی ایجاد می‌کند که بدون هیچگونه شکستگی اضافی، عمل قرار گیری آن صورت گیرد.

سیستم مکنده دستگاه وکیوم

این سیستم وظیفه مکش هوا و ایجاد خلأ در بخش سینی را برعهده دارد. سیستم مکنده به شکلی عمل می‌کند که به هنگام قرار گرفتن لایه خارجی بر

روی قطعه مورد نظر، هیچگونه هوای در آنجا وجود نداشته باشد و لایه بدون هیچ مزاحمتی بر روی نمونه قرار گیرد.

 سیستم حرارتی وکیوم ممبران

سیستم حرارتی را معمولاً المنت‌های برقی و الکتریکی تشکیل می‌دهند که وظیفه گرم کردن و حرارت دادن به سینی را بر عهده دارند.

این سیستم، به راحتی گرمای به وجود آمده را انتقال داده و زمینه چسبیدن لایه مورد نظر را فراهم می‌کند.

سیستم ضد چروک

این سیستم معمولاً در دستگاه پرس وکیوم پیشرفته دیده می‌شود و برایبالا بردن کیفیت آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در حقیقت باید پذیرفت که این دستگاه ممکن است در برخی از تولیدات خود باعث ایجاد چروک شود که با استفاده از این سیستم، از تشکیل آنها

جلوگیری می‌شود.

انواع دستگاه های پرس وکیوم از حیث تعداد سینی

دستگاه های پرس وکیوم از حیث تعداد سینی در 3 گروه تک سینی ، دو سینی و 3 سینی تولیدمی شوند و در بازار وجود دارد .

انواع دستگاه های پرس وکیوم از حیث شیوه ی تولید

دستگاه های پرس وکیوم از حیث شیوه تولید به انواع تکسینی ریلی واگنی ، دوسینی ریلی واگنی ، تک سینی صندوقی ، تک سینی آسانسوری تقسیم بندی میشوند ، دستگاه های پرس وکیوم تک سینی اسانسوری خود در دو نوع پنوماتیک و هیدرولیک در بازار وجود دارند.

انواع دستگاه های پرس وکیوم از حیث ابعاد سینی

ابعاد استاندارد دستگاه های پرس وکیوم در اندازه ی 120*260 مناسب درب های ضد سرقت و درب های داخلی می باشد

بیشترین دستگاه هایی که در بازار وجود دارند در ابعاد 140*300 تولید و روانه ی بازار شده اند ، این ابعاد سینی مناسب یک ام دی اف 122*280 می باشد .

سایر میز های وکیوم که در بازار وجود دارند ابعاد 120*90 و ابعاد 140*70 و 140*70 و 120*360 و 140*360 وجود دارند که عمدتا بصورت سفارشی ساخته میشوند .

انواع دستگاه پرس وکیوم از حیث دقت و کیفیت کار

نمی توان گفت دستگاه های وکیوم موجود در بازار در نوع خاص کیفیت بهتر و یا بدتری دارد . کیفیت کار خروجی دستگاه پرس وکیوم بیشتر از انکه وابسته به نوع پرس وکیوم باشد ، وابسته به قطعات استفاده شده بر روی این ماشین آلات دارد .

و جدای قطعات نوع ساخت شرکت تولید کننده نیز بر کیفیت کار خروجی دستگاه می تواند تاثیر منفی یا مثبت داشته باشد .

دستگاه پرس وکیوم آسانسوری

پرس وکیوم تک سینی آسانسوری
پرس وکیوم تک سینی اسانسوری تصا ماشین با فریم پنوماتیک

پرس وکیوم تک سینی اسانسوری از بهترین های بازار می باشد که در طی سال های اخیر به دلیل کم جا بودن و داشتن قابلیت های سایر دستگاه های وکیوم مورد توجه ی مشتریان این ماشین آلات قرار گرفته است .

دستگاه پرس وکیوم تک سینی اسانسوری در دو نوع وکیوم اسانسوری پنوماتیک و وکیوم اسانسوری هیدرولیک تولید و به بازار عرضه میشود .

دستگاه پرس وکیوم ریلی واگنی ( دوسینی و تک سینی )

پرس وکیوم دوسینی
پرس وکیوم دوسینی ریلی واگنی

دستگاه پرس وکیوم دوسینی ریلی واگنی از قدیمی ترین های موجود در بازار ماشین آلات نجاری می باشد . و جزو پیش کسوت های این صنعت به شمار میرود .

این دستگاه وکیوم تا قبل از سال 96 جزو پر فروش ترین های بازار به حساب می آمد و بعد از گرانی های اخیر ایران بدلیل اینکه دستگاه های دو سینی فضایی نزدیک به 14 متر مربع برای نشستن نیاز دارد بیشتر مشتریان از این محصول روی برگردانیده اند و طرفدار خرید دستگاه های کوچک تر هستند .

دستگاه های ریلی واگنی در دونوع تکسینی و دوسینی تولید میشوند . در نمونه های دوسینی سینی ها بصورت نوبتی کار میکنند ولی در نمونه های تک سینی دستگاه دارای یک سینی کار می باشد و از محل سینی دوم به عنوان میز انتظار استفاده میشود .

دستگاه پرس وکیوم صندوقی – صدفی

دستگاه پرس وکیوم تک سینی صدفی صندوقی از اولین نمونه های وکیوم موجود در بازار می باشد . نام این دستگاه وکیوم از نوع ساخت و کارکرد آن گرفته شده است .

دستگاه پرس وکیوم تک سینی صندوقی از یک میز کار تشکیل شده است و کوره ی آن بصورت صندوقی تعبیه شده است

دستگاه ها پرس وکیوم پر فروش

از پرفروش ترین های بازار در دسته ی پرس های وکیوم نمونه ی تک سینی آسانسوری سری هیدرولیک می باشد که به زیبایی ، شیک بودن ، انجام دادن همه ی کارهایی که دستگاه وکیوم دوسینی انجام میدهد همزمان که جای کمتری اشغال میکند و …. مورد توجه خریداران قرار گرفته است .

پرس وکیوم فرمینگ
پرس وکیوم فرمینگ

آپشن های سفارشی دستگاه های پرس وکیوم

 • میز وکیوم یکپارچه
 • سیستم سخنگوی فارسی زبان
 • سیستم تاچ لمسی
 • قابلیت برنامه پذیر بودن با نصب PLC
 • نصب پارتیشن طولی
 • نصب پارتیشن عرضی
 • نصب سیلیکون برای خم ام دی اف و روکش کردن روکش های طبیعی و پارچه و چرم
 • فریم پنوماتیک
 • جک اتومات تعیین ارتفاع میز وکیوم
 • پین های هوشمند
 • و …..

نحوه کار با پرس وکیوم

کاربرد این دستگاه به این صورت است که بعد از حکاکی و طراحی بر روی چوب و mdf قطعه تمیز کاری شده و بعد از مرحله چسب زنی داخل دستگاه گذاشته می شود و با کشیدن روکش پی وی سی بر روی قطعه، میز به صورت اتوماتیک وارد کوره شده که در کوره به واسطه وجود المنت ها روکش پی وی سی نرم شده و به قسمت هایی که چسب زده شده روی چوب یا ام دی اف می چسبد.

پی وی سی وکیوم به واسطه ی وجود دو عرض روکش می تواند در دو نوع در بازار ارائه شود و از نظر کارایی و آپشن در مدل های صندوقی، آسانسوری، کشویی تک سینی، دو سینی و سه سینی قابل تولید و ارائه می باشد. از این دستگاه با نام های پرس ممبران، دستگاه وکیوم یا پرس وکیوم نام برده می شود. این دستگاه جهت کارخانجات تولید سرویس خواب، تولید کابینت های چوبی و تولید کنندهای تجهیزات اداری کاربرد زیادی دارد.

قیمت دستگاه های پرس وکیوم

قیمت دستگاه های وکیوم در بازار بسته به نوع دستگاه وکیوم اعم از تک سینی و دوسینی بودن و داشتن و یا نداشتن اپشن های ذکر شده در فوق متفاوت می باشد .

کاربران عزیز هموواره میتوانند محدوده ی قیمت دستگاه های وکیوم با توجه به نوع دستگاه را از طریق لینک ذیل پیگیری نمایند

لیست قیمت دستگاه های پرس وکیوم و پرس وکیوم ممبران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 6 =