از سیلیکون در دستگاه های پرس وکیوم برای روکش کردن روکش های طبیعی نظیر روکش راش ، روکش ملج ، روکش گردو ، روکش پارچه ، روکش چرم  و همینطور خم کردن چوب و ام دی اف ( MDF) استفاده میکنند . جنس سیلیکون به خاطر فورمول شیمیایی حاص خود جنس بسیار مستجکم در مقابل فشار و حرارت را دارا می باشد که امکان بهره برداری های متنوعی را به این ماده در صنعت چوب می دهد

چگونه ام دی اف [fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][MDF] را فرم دهیم ؟

شاید این سوال ، سوال خیلی از فعالات در عرصه ی چوب باشد .  به راستی  چگونه میتوان به آسان ترین روش موجود و بدون هیچگونه درد و خونریزی یک ام دی اف 16 میل را به حالت شکل مقابل فرم داد.

همانطور که خیلی از شما واقف به مساله هستید ام دی اف به دلیل خاصیت ترد و شکننده ای که دارد به هرگونه فشار زیاد به هر قسمت از آن امکان شکستن دارد و بر فرض اینکه این اتفاق هم نیفتد یا به هر عنوانی ام دی اف  در مرحله ی خم  و  فرم دادن شکسته نشود بافت میانی جنس ام دی اف در اثر فشار زیاد از بین می رود.

خم ام دی اف

خم ام دی اف

با تمامی تفاسیر فوق ما می بایست در برخی طرح ها و برای ایجاد برخی محصولات چوبی خود اقدام به فرم دادن ام دی اف بکنیم . و از انجایی که وقتی حرف از فرم دادن چوب و مصنوعات چوبی به میان می آید ذهن به صورت خود جوش به سمت خیس یا نمناک شدن چوب و مصنوعات چوبی برای نرم تر شدن می رود .که در ادامه و در فیلم ارایه شده به این بحث می پردازیم

آموزش استفاده از دستگاه پرس وکیوم برای خم ام دی اف

در این روش برای خم کردن چوب و ام دی اف از دستگاه پرس وکیوم فرمینگ  مجهز به لایه روکش پلیمری ( سیلیکون ) استفاده می کنیم . برای این کار ابتدا چندین لایه ام دی اف 3 میل را بر روی هم قرار داده و مابین آن ها را چسب می زنیم و سپس آن را بر روی  قالب از پیش تهیه شده بر روی دستگاه پرس وکیوم فرمینگ گذاشته و عملیات خم کاری را انجام می دهیم که در فیلم مشهود است /.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]